Фейспалми, Covid-19 та інтрижки сезону: що публікує sport.ua у новинах футболу

Вікторія Лаврунова

Опубліковано: 09-09-2020

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Найзапекліша боротьба щоденно точиться не тільки між учасниками, а й поціновувачами спортивних змагань. ЗМІ часто роблять із новини спорту сенсацію, а деколи публікують відверто сумнівну інформацію. Сьогодні розглянемо як подає новини про футбол спеціалізований спортивний ресурс sport.ua.

Скріншот головної сторінки sport.ua

За малою перлиною на зелене поле

Український сайт sport.ua щоденно оприлюднює сотні повідомлень про перехід гравців в інші команди, перебіг сезону, намагаючись завоювати серця вболівальників гучними заявами та заголовками-інтригами. До прикладу, новину про нового потенційного гравця «Барселони» Лаутаро Мартінеса видання почало з того, що «Він забивав Шахтарю». Дізнатися про кого йде мова, можна лише прочитавши текст. Таким чином редактори підігрівають цікавість, і за кількістю переглядів новина вже незабаром буде у топі. Згідно з інформацією з офіційного іноземного джерела, це повідомлення подано достовірно і зрозуміло.

Також sport.ua публікує чимало інтерв’ю з провідними експертами в різних галузях спорту, футболу зокрема. До прикладу, український футбольний тренер Сергій Ковалець неодноразово на сторінках сайту давав оцінку матчу, коментував майбутнє українських футбольних клубів. Такі публікації викликають довіру, адже коментар взято з офіційного джерела, а інформація не потребує додаткових пояснень.

І не все так добре, як вам здається…

Але навіть сумлінні медіа не завжди ретельно обробляють інформацію. 27 липня цього року на сайті sport.ua з’явилася новина, що новий тренер футбольного клубу «Динамо Київ» Мірча Луческу залишає пост головного тренера. Намагаючись загасити полум’я чварок серед фанатів,  редактори зазначили, що офіційної інформації поки немає, а повідомлення взято з румунських ЗМІ. З огляду на професійність ресурсу, не варто було взагалі видавати чутки за повноцінну новину. Робимо висновок, що через прагнення до сенсаційності повідомлення не було ретельно перевірене, а лише запозичене з інших джерел, а отже читачів було введено в оману, і видання дещо втратило авторитетність як надійне джерело.

Праворуч – головний тренер «Динамо Київ» Мірча Луческу. Джерело: fcdynamo.kiev.ua

Скептикам присвячується!

На тлі новин світових ЗМІ про пандемію Covid-19, sport.ua не оминає і цю тематику. На сторінках українського ресурсу можна побачити чимало дописів про стан гравців світових клубів, нові випадки зараження та коментарі про перебіг хвороби від тих, хто готовий відкрити очі скептикам. До прикладу, медіа не залишило осторонь інформацію про виявлення чималої кількості позитивних результатів тестів на Covid-19 в англійській Прем’єр-лізі. Перевірити інформацію можна за допомогою посилання на джерело, на якому видання неодноразово наголошує.

Загалом, такі тематичні новини робити дедалі складніше, адже виявлення нових випадків зараження збільшується, а клуби дедалі частіше повідомляють про відсутність ключових гравців. Видання публікує все, що з цим пов’язано, а зрозумілі та водночас застережливі новини дають відсіч тим, хто досі вважає Covid-19 чимось «позаземним».

Гравець київського «Динамо» Назарій Русин хворів на Covid-19 на початку серпня. Джерело: www.fcdynamo.kiev.ua

Зручно, компактно та мобільно

Також віднедавна ресурс почав публікувати новини про херсонський клуб «Кристал», якому цього року вдалося вирватися до Першої ліги. Вболівальники відтепер можуть бачити анонси майбутніх ігор «зелено-синіх» у таблиці, тобто користування сайтом стало зручнішим. Завдяки популяризації результатів матчу, коментарів експертів та відео голів тепер і херсонці можуть бути обізнаними у всьому, що відбувається у клубі.

Скріншот анонсів матчів на сайті sport.ua

Прихильникам перегляду матчів по телевізору також комфортно: можна за декілька секунд дізнатися, який канал транслюватиме гру. Отже, наразі sport.ua націлений зробити користування сайтом зручним, а новини – оперативними, короткими та зрозумілими.

Вікторія Лаврунова, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка

Comments are closed.