Коли і чим закінчиться війна: найпопулярніші прогнози українських медіа

Єлизавета Петрій

Опубліковано: 24-08-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Ранок українців починається не з кави, а з новин. Кожен раз переглядаючи  інформаційну стрічку, ми намагаємось не пропускати важливі події у нашому житті. А часто й для того, аби врешті-решт побачити щось хороше, як-от: обмін військовополонених, повернення українських дітей, список допомоги від партнерів, звільнення територій. Хоч предметом найбільшого обговорення серед людей залишається тільки одне – перемога. То які прогнози щодо закінчення війни вирують в українському інфопросторі?

«Суспільне Новини» за літо 2023 року поширювали думки західних партнерів на цю тему. Зокрема Президента Польщі Анджея Дуди, який вважає, що Росія не повинна виграти у війні проти України, оскільки пізніше вона накинеться на інші країни. А міністр оборони Естонії Ханно Певкур сподівається, що Україна вже цього року переможе та наголосив, що іншого рішення для українців не існує. Заступник речника Державного департаменту США Ведант Пател також вважає, що перемогою у війні може бути тільки цілковите вигнання агресора з території України. Крім того, він заявив, що Вашингтон і союзники продовжать підтримувати Київ стільки, скільки потрібно, щоб ми могли захистити себе та «бути у якомога сильнішій позиції за столом переговорів, коли настане час». У всіх трьох новинах тези абсолютно збігаються.

Аналітичний портал «Слово і Діло» також часто публікує думки іноземців щодо закінчення війни. Наприклад, Папа Римський Франциск закликає Європу знайти нові шляхи до миру у цьому складному питанні. Понтифік так само засуджує виробництво та розповсюдження зброї, яке, на його думку, лише збіднює людство. «Слово і Діло» посилалися ще на телекомпанію CNN, які за анонімними джерелами повідомили, що російський диктатор має намір продовжувати війну до президентських виборів США (осінь 2024 року), бо це може суттєво вплинути на позицію Вашингтона щодо України.

У «Дзеркалі Тижня» є цілі підбірки новин на тему перемовин з агресором. Зазвичай до цього закликають держави, які є або нейтральними, або підтримують Росію. Представники нашої влади та партнери категорично проти, доки українські землі знаходяться під окупацією російських військ. Таким чином, хоч питання переговорів є важливим, проте неможливим у сьогоднішніх реаліях.

Інформаційне агентство «УНІАН» найбільш зосереджені на українських аналітиках щодо питання закінчення війни. І ці прогнози не є такими позитивними. Приміром, Олександр Коваленко вважає, що цього року українцям перемоги не бачити. Також міністр оборони України Олексій Резніков під час ветеранського форуму заявив, що війна може бути тривалою, адже ворог сильний та підступний. Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко зі свого боку вбачає, що варіант із заморожування війни не варто повністю виключати. «Поганим сценарієм є ситуація, якщо росіянам вдасться перейти в новий масштабний наступ, коли Україна буде виснажена. Ще один сценарій – не дуже добрий, але я б не назвав його найгіршим. Він, скажімо так, дуже суперечливий, неоднозначний – це припинення бойових дій на певній лінії фронту», – заявив експерт. Щодо Офісу Президента України, то нам озвучили три варіанти завершення війни: виграш, програш та «Мінськ-3». Про це повідомив Михайло Подоляк в ефірі телемарафону під час інтерв’ю.

Оглядаючи наведені медіаресурси, можна зробити висновок, що найпоширенішим прогнозом закінчення війни досі залишається капітуляція Росії та наша перемога. Хоч в інфопросторі все частіше з’являються інші варіанти, які пропонують деякі експерти для розв’язання проблеми, проте остаточне слово все одно буде за українським народом.

Єлизавета Петрій, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.