Отака історія: добірка україномовних ютуб-каналів на історичну тематику

Ярослав Погончук

Опубліковано: 13-03-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

За останні роки в житті українців відбулися кардинальні зміни і ми почали відкривати для себе нові сторінки історії, а після російського повномастабного вторгнення запит на історію України значно зріс. Пропонуємо добірку україномовних ютуб-каналів на історичну тематику, вартих уваги.

Імені Т.Г.Шевченка

Канал Імені Т.Г.Шевченка – один з найбільших представників україномовного ютубу. Авторами каналу виступають Брати Капранови. На своєму каналі вони розповідають про історію України, все це подається дуже легко та невимушено, ще й приправлено гумором. Якщо на уроках історії в школі ви щось пропустили, то цей канал для вас, адже він допоможе все наздогнати. Тут вам точно не буде нудно, а на підтвердження цього, зазначимо, що канал налічує понад 800 тисяч підписників, а середня тривалість кожного відео 20-30 хвилин.

Книга-мандрівка. Україна

Книга-мандрівка. Україна – ілюстроване видання. Події, про які думають: «Як таке взагалі могло статися?» — їхній профіль. Шевченко-гіпстер, козак-чаклун, швачка, яка отримала «Оскар» — кожен епізод — нове відкриття. Автори хочуть, щоб історія була не заняттям для професорів у запилених бібліотеках, а розвагою та задоволенням! На каналі ви знайдете ілюстрації до надзвичайних відкритів, найцікавіших та найважливіших фактів з історії України.

Kozak UA

Канал подає інформацію про визначні події в історії України та світу. Цікаві факти про великі постаті та моменти з нашого минулого й сьогодення. Веде просвітницьку роботу щодо подолання стереотипів нав’язаних українцям за часів окупації росіянами (період імперії та СРСР). Найпопулярнішим відео на каналі є «різниця між українцями та росіянами». Це відео було викладено ще 3 роки тому, але воно як ніколи актуальне просто зараз. Тож якщо не знаєте з чого почати, ми б радили починати саме з цього відео.

Історія Без Міфів

Історія Без Міфів за популярністю йде одразу після каналу Братів Капранових. За ним слідкують понад 600 тисяч підписників. Автором каналу виступає Владлен Мараєв, який розкриває нам Україну такою, як вона є і робить це з різних ракурсів: політичного, військового, економічного і т.ін. Мета проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.

Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу “Історія без міфів” о 14:00 та в суботу “10 запитань історику” о 12:00.

Історична правда в деталях

Автор цього каналу – відомий журналіст Вахтанг Кіпіані, той самий, що написав кингу «Справа Василя Стуса», яка мала чималий розголос. За допомогою автора та відомих дослідників, нам дають можливість мандрувати історією, побачити і зрозуміти різноманітні деталі побуту, одягу, привідкрити двері радянських таборів і зазирнути у голову партійних чиновників. Найбільшу увагу варто приділити добірці відео «Дисиденти», в якій автор детально розкриває тему дисидентства в Україні та дає відповідь на те, чому цю частину історії так важливо знати.

Ярослав Погончук, студент факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.