«Sportarena» – черговий клікбейтовий ресурс чи прорив у сфері спортивних медіа?

Максим Білоконь

Опубліковано: 30-11-2018

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Спорт завжди був популярною темою, тому медіа-ресурси змагаються між собою у висвітлення всіх важливих спортивних  подій. Але чи є сьогодні в Україні ресурс, здатний задовольнити потреби більшості любителів спорту з точки зору наповненості матеріалу, подачі інформації тощо?

У цьому сенсі привертає увагу спортивне видання «Sportarena», яке висвітлює найцікавіші події у сфері спорту. Через те, що в Україні зараз переважають вузькопрофільні видання (виключно про футбол чи бокс), для аналізу було обрано загальний спортивний ресурс, який спеціалізується на різних видах спорту. Чим же він відрізняється від інших і чи справді є таким популярним?

Багато новин на різні смаки

Всі новини, які розміщено на сторінці видання, поділяються на декілька груп за видами спорту (футбол, теніс, баскетбол, хокей та кіберспорт). Також під час проведення великих турнірів (наприклад, Олімпійські ігри) з’являється окремий розділ, присвячений цій події, де висвітлюються останні новини, зокрема досягнення українських спортсменів та підсумки турніру. Наприклад нещодавній підсумковий турнір з тенісу WTA.

Сайт постійно оновлюється, даючи читачеві можливість безперервно слідкувати за всіма новинами з різних сфер спортивного життя. Нові публікації з’являються щогодини.

Для любителів довгих історій та нетипової подачі

Більшість авторських матеріалів є лонгрідами, які містять в собі аналітику та чітку позицію автора. Кожен текст супроводжується зображеннями та коментарями героїв матеріалу (якщо це доречно). Наприклад, 26 вересня у розділі «футбол» з’явилася об’ємна публікація про футболіста з чемпіонату Італії, який після приходу нового головного тренера почав грати набагато краще, ніж раніше. У матеріалі чітко показано, як саме прогресував футболіст, чому це відбувається та як це впливає на результати команди. Все це підкріплено коментарями тренера, інтерв’ю, графіками та статистичними даними.

Після прочитання такого тексту навіть у не дуже зацікавленої особи з’являється інтерес до того, аби заглибитись у тему та прочитати інші матеріали цього автора. Варто зауважити, що далеко не на кожному спортивному ресурсі можна прослідкувати таку тенденцію подачі текстів. Якщо порівнювати «Sportarena» з іншими виданнями, які спеціалізуються на спорті, то можна побачити, що не менш популярний сайт «Sport.ua» має схожі показники за переглядами. Але якщо порівнювати ці ресурси за наповненням, то «Sportarena» явно переважає конкурентів завдяки великій кількості авторських матеріалів. Звісно таких, що викликають у читачів більший інтерес, ніж короткі замітки, анонси та огляди подій, які є на кожному спортивному сайті.

На радість футбольним фанатам

Видання дуже схиляється у бік футболу (матеріали на цю тему займають майже 60% від загального обсягу), тому прихильникам інших видів спорту може не сподобатися те, що їхня улюблена дисципліна висвітлюється недостатньо активно. Але футбольні фани можуть у повній мірі насолодитися такою перевагою, оскільки автори дуже ретельно готують свої тексти, проводячи такі собі міні-дослідження для кращого розкриття теми. Яскравий приклад: матеріал під назвою «Успіхи Шахтаря – заслуга Фонсеки, а не Луческу» про досягнення донецького «Шахтаря» під керівництвом нового тренера Пауло Фонсеки. Читачу, який слідкує за футболом, вочевидь,  буде цікаво дізнатися, в чому секрет успіху португальського наставника.

Висновок

Загалом можна сказати, що «Sportarena» є одним із кращих видань країни, які висвітлюють новини у сфері спорту. Більшість матеріалів об’ємні, але прочитуються на одному диханні через незвичну подачу інформації. Тут немає гучних заголовків, які могли б збити читачів з пантелику або не відповідати тексту самого матеріалу. Основний акцент зроблено на те, щоб читач міг дізнаватися про найголовніші події доступною та цікавою мовою.

Максим Білоконь, студент факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.