Традиційні українські ЗМІ в Інтернеті (на прикладі газети “Високий Замок”)

Уляна Сурмай

Опубліковано: 13-01-2009

Розділи: №04, Друковані версії.

0

Невід’ємною частиною сучасного інформаційного простору стала мережа Інтернет. Фактично кожен із українських засобів масової інформації (радіостанції, телеканали, газети, журнали) має свою інтернет-версію. Здебільшого, всі сайти українських ЗМІ одинакові за структурою. Відрізняються один від одного лише дизайном та інформаційним наповненням.

Описати інтернет-версію традиційних ЗМІ можна на прикладі сайту щоденної львівської газети “Високий Замок”. Завітавши на інтернет-сторінку цієї газети, вже вранці можна ознайомитись із свіжим номером. В її інтернет-версії, так само як і на багатьох інших сайтах українських газет, номер поділено не за сторінками, а за тематичними розділами, які на сайті “Високого Замку” знаходяться у лівому верхньому куті сторінки. “Клікнувши” на потрібний розділ, можна переглянути його зміст.

Невід’ємними атрибутами всіх українських ЗМІ є форум (опитування), прогноз погоди на сьогоднішній день, найновіший курс валют та інформаційна колонка новин, що поновлюється у режимі on-line.

На головній сторінці інтернет-версії газети “Високий замок” подано найважливіші новини. Зазвичай вони є аналогами першої сторінки останнього номера газети. Другорядною на головній сторінці є рубрика “Події та коментарі”, що також відповідає змісту “паперового носія”. Решта інформації, зокрема форум, прогноз погоди, курс валют та інформаційна колонка, яка постійно поновлюється, є доступними лише в Інтернеті.

Досить зручним розділом кожного інтернет-сайту ЗМІ є архів, у якому можна переглянути друковані версії усіх номерів газети.

Варто виокремити дуже популярний сьогодні розділ “Форум”. Саме це стало у сучасному світі новим методом безпосереднього спілкування з реципієнтами. Форма спілкування читачів із редакціями ЗМІ за допомогою листів уже починає ставати минулим, і на зміну їй приходить спілкування у глобальній мережі. У цьому розділі кожен читач газети, який має доступ до Інтернету, може висловити свою думку з приводу певної статті, чи події, що отримала суспільний резонанс. В інтернет-версії “Високого Замку” під кожною зі статей чи інформацій є слово “обговорити”. “Клікнувши” на нього, можна відразу ж написати свою думку з приводу цієї публікації і за лічені секунди її зможе прочитати кожен із відвідувачів сайту. Тут варто наголосити також на ролі адміністратора сайту, який з певних міркувань може не опублікувати думки читача. До речі, з приводу останнього варто звернути увагу на неуважність адміністраторів. Часто на сайтах поважних газет, а  навіть і на сайтах органів влади, можна знайти нецензурні висловлювання читачів.

Аби дізнатися про думку читачів газети, в інтернет-версії видання є також рубрика “Опитування”. У ній розміщено одне запитання та кілька варіантів відповідей на нього. Корисною ця рубрика є і для самих читачів, адже відповівши на запитання газети, можна відразу ж ознайомитись із результатами опитування у відсотковому співвідношенні.

Сьогодні мережа Інтернет в Україні стрімко розвивається. Однак варто зазначити, що для вітчизняних ЗМІ в глобальній мережі є ще дуже багато невикористаних можливостей. Якщо порівнювати їх із зарубіжними (для прикладу візьмему польську “Газету Виборчу”), то на їхніх сайтах є ще безліч корисної довідкової інформації. Зокрема, оголошення, чат, анонси найновіших фільмів, музичні новини, розповіді про країну, інформація для туристів. Інтернет-версія “Газети Виборчої” є пошуковою системою, завітавши на яку кожна людина може знайти все те, що її цікавить. Відсутність такої інформації можна назвати недоліком українських ЗМІ в Інтернеті. Однак, зважаючи на стрімкий розвиток інформаційних технологій в нашій державі, можна сподіватися, що невдовзі  це буде виправлено.

Comments are closed.