Об’єкт міжнародного захоплення: аналізуємо промови Володимира Зеленського

Ніколетта Мірявець

Опубліковано: 24-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Для того, щоб дізнатися, чому міжнародна спільнота так прихильно ставиться до особи Володимира Зеленського ми проаналізували виступи Президента України, які було опубліковано у його соціальних мережах. Саме завдяки їм відбувається знайомство іноземних журналістів, громадян та державних осіб з діяльністю українського очільника.

Що сталось із нашим зерном: як медіа висвітлюють «зернову блокаду»

Анна Проказюк

Опубліковано: 23-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

"Зерновий коридор" став ключовим елементом глобальної продовольчої безпеки та міжнародної дипломатії, враховуючи значну роль України у світовому аграрному секторі. З середини лютого польські фермери знову почали виходити на протести до кордону з Україною та блокувати перевезення. Як пояснюють це наші медіа і що говорять про це у Польщі?

“Екозахисники чи екотерористи?”. Аналізуємо медійну увагу до еко-перформансів

Лілія Сокульська

Опубліковано: 22-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Дедалі частіше екоактивісти потрапляють до новинних стрічок через свої акції протесту. Одним з останніх став випадок в Луврі, де двоє активісток облили супом всесвітньо відому картину Леонардо Да Вінчі “Мона Ліза”.

Соціальні мережі, фоловерський бум та війна: яку функцію відіграють цифрові платформи Президента України

Ніколетта Мірявець

Опубліковано: 19-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

У 21 столітті немає нічого страшнішого, ніж розгніваний користувач соціальних мереж. Їх бояться, бо вони об’єднують та гуртують довкола себе величезну масу однодумців, які за потреби можуть стати впливовою силою. Один твіт став поштовхом до початку Революції Гідності в Україні. Одне фейсбук-повідомлення про смерть Халед Саїда — до зміни влади Єгипту. Еволюція, яку пройшли нові технології та сучасні засоби комунікації, надала людям з різних куточків можливість бути почутими. Мрії про загальні свободи стали нашою цифрою реальністю.

Ейджизм у житті та медіа: проблема, яку час вимітати з-під килима

Аліна Черник

Опубліковано: 16-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Дискримінацію за віком хтось назве вигадкою, а хтось проблемою, що переслідує протягом всього життя. «У вашому віці буде важко адаптуватись», «Мені потрібен старший, більш досвідчений лікар», «Ми надаємо перевагу молодому колективу», «Сонечко, це надто відповідально для твоїх років» – маркери ейджизму, що трапляється не тільки в робочій сфері. І ЗМІ тут не виняток.

Фактчекінг, англійська мова та розслідування: 5 цікавих безкоштовних журналістських онлайн-курсів

Анна Мурашева

Опубліковано: 15-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Ця добірка стане у нагоді як журналістам-початківцям, так і тим, хто готовий щоразу дізнаватися щось нове, покращувати навички і глибше занурюватись у свою професію. Усі згадані онлайн-курси є українськомовними, безкоштовними та корисними для різних категорій людей.

“Депутат-спокусниця”, “прекрасна половина людства” і “я вам не Інночка”: сексизм до політикинь у медіа

Марина Кравчук

Опубліковано: 14-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Хочеться вірити, що ми зростаємо як суспільство і сексистські заголовки та висловлювання надалі лише зрідка звучатимуть із уст маргіналів, а медійники в разі потреби  пояснюватимуть, чому упередженням та стереотипам щодо жінок у політиці немає місця у здоровому суспільстві.

Споживаймо інформацію вдумливо: добірка цікавих проектів з медіаграмотності

Вікторія Піх

Опубліковано: 13-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Медіаосвіта – це частина освітнього процесу, яка передбачає підготувати особистість до безпечного та ефективного споживання продукту, що виробляє велика система сучасного масмедіа, а також пояснити як ця система працює. Бути медіаграмотним корисно не лише журналістам, а й тим, хто активно живе в соціальному просторі. Інноваційні підходи у вивченні медіаграмотності є дуже різні та цікаві. Розгляньмо декілька якісних прикладів. 

Зміни у настроях: як «The Washington Post» подає новини про російсько-українську війну

Анна Мурашева

Опубліковано: 12-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

«The Washington Post» – це найбільша газета столиці Сполучених Штатів Америки, а також одна з найстаріших та найвпливовіших. Вона містить у собі як термінові новини, репортажі з місць подій, так і нариси та статті на національні та міжнародні теми. Сьогодні розглянемо, як видання пише про Україну, та чи змінилася кількість публікацій та їхній контекст перед повномасштабним вторгненням та після.

Втеча від дійсності: що таке ескапізм і до чого тут медіа

Юліанна Севч

Опубліковано: 11-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Людині властиво постійно втікати від суворих реалій життя до чогось примарного та віртуального. Особливо під час війни, коли страшні події трапляються щодня. Щоб бути в нормі, ми створюємо собі світ ілюзій та фантазій, який він замінює реальні стосунки зі світом. Інколи людина перестає їх розрізняти або перебуває у вигаданому настільки довго, що руйнуює сфери свого життя. Потреба втечі зазвичай виникає в дитинстві, але може тривати і в дорослому віці, щоб уникати труднощів життя. Є термін, яким називають це явище — ескапізм. Багато хто, називає це залежністю. Зокрема медійною, адже медіа — один з найкращих засобів втечі від реальності.