Ольга Рура
Опубліковано: 09-07-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
Коли ви востаннє читали новини про своє село, район чи громаду? Якщо відповідь — «ніколи» або «дуже давно», цілком можливо, ви мешкаєте в новинній пустелі. І не ви одні. Дослідження Media Development Foundation показало: майже половина мешканців України проживають у громадах, де або відсутні місцеві незалежні медіа, або вони надто слабкі, щоб забезпечити жителів важливою інформацією. Новинні пустелі — це більше не метафора, а реальна мапа.
Ольга Рура
Опубліковано: 07-07-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
Коли ракета влучає в телецентр — це не просто вибух. Це удар по можливості бачити, чути й розуміти, що відбувається довкола. У повномасштабній війні проти України російська армія цілить не лише по складах і лініях фронту, а й по редакціях, вежах зв’язку, друкарнях і навіть ноутбуках у рюкзаках журналістів. Усе це — не перебільшення, а реальні втрати, які зафіксувала дослідницька команда Львівського медіафоруму.
Мар’ян Курса
Опубліковано: 06-07-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
Фінальний сезон «Гри в кальмара», без перебільшення найочікуванішого серіалу останніх років, мав би поставити ефектну крапку в історії. Фінал корейської антиутопії розділив думки критиків і глядачів. Чи став він сценарним провалом, чи від початку був розрахованим ходом заради хайпу?
Ілля Латишев
Опубліковано: 04-07-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
Президентські вибори в Польщі завершилися уже як місяць. Перемога Кароля Навроцького стала неочікуваною для багатьох, уже не кажучи про підтверження тренду зростання правих поглядів у розвинених країнах. Українські медіа активно висвітлювали вибори в Польщі — передусім через стратегічне партнерство з цією країною. Наскільки об'єктивними були українські видання, коли розповідали про кандидатів - розбираємо в матеріалі.
Лілія Кичма
Опубліковано: 03-07-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
Волинська трагедія – чутлива тема в українсько-польських відносинах. Незважаючи на те, що Польща й Україна переважно завжди можуть знайти спільну мову, події, що сталися 82 роки тому, мають різні трактування в історіях обох країн та часто стають механізмом політичного тиску.
Мар’ян Курса
Опубліковано: 02-07-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
Медіа, які висвітлюють ЛГБТ-тематику, мають керуватися принципами незаангажованості та професійної етики, уникаючи стереотипів та особистих переконань автора, що можуть підігрівати гомофобію. Згідно посібника “Як писати про ЛГБТ”, називати своїх героїв так, як вони самі готові себе називати: не називай нікого так, як би тобі не хотілося, щоб тебе називали.
Мар’ян Курса
Опубліковано: 28-06-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
Наразі, в Україні не так багато спеціалізованих музичних видань, але є декілька справді дуже цікавих, на жаль, подекуди маловідомих ресурсів.
Марія Бондаренко
Опубліковано: 27-06-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
В Україні вже кілька років поспіль не вщухають дискусії щодо рівня складності Національного мультипредметного тесту (НМТ). Щороку одразу після старту тестувань соцмережі та медіа вибухають хвилею обурення — випускники й батьки нарікають на складність завдань, невідповідність програми, а також психологічний тиск. Найбільше критики традиційно дісталося тестам з англійської мови.
Лілія Кичма
Опубліковано: 20-06-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
Про здоров'я українські медіа пишуть багато, тому мають постійні рубрики, присвячені цій темі. Як підрахував Інститут масової інформації, вони є в 13 із 20 найпопулярніших онлайн-видань, не враховуючи локальні. За аналізом ІМІ, хоча здебільшого редакції готують для читачів прийнятні матеріали щодо можливостей покращення самопочуття й здоров'я, але є й такі, що пропонують неконструктивні, науково не обґрунтовані поради, які можуть нашкодити. Наприклад, ТСН радить їсти малину щодня, незважаючи на те, що рік тому подали цілий перелік, для кого і за яких умов споживання малини може бути небезпечним. Спочатку медіа писали, що користування мікрохвильовою піччю викликає рак, пізніше цю інформацію вже спростовували. Однак готувати на газовій плиті теж не варто, якщо вірити «Главкому». Тож де тут правда і як перевіряти такі новини?
Марія Бондаренко
Опубліковано: 18-06-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
У сучасній поп-індустрії межа між мистецтвом і провокацією майже стерлася. Це вкотре довела Сабріна Карпентер, презентуючи обкладинку свого нового альбому Man’s Best Friend, яка викликала хвилю критики, обговорень і — що важливо для артистки — гігантського інформаційного розголосу