Карантин вихідного дня. Як  відреагували медіа та соцмережі на урядові обмеження

Аліна Кліщар

Опубліковано: 04-12-2020

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Минуло більше року як з’явився новий вірус, який захопив весь світ. COVID-19 зруйнував всі плани кожного і продовжує їх руйнувати, зокрема задуми на вихідні дні. З 14 листопада в Україні впровадили “карантин вихідного дня” з метою зменшити кількість контактів. Як відреагували на це медіа та соцмережі – у нашому матеріалі.

На думку урядовців, саме у суботу та неділю люди найбільше спілкуються між собою. Ефективнішим, зазначили у МОЗ, був би повний локдаун, проте це завдало б великої шкоди економіці. Громадськість у переважній більшості зреагувала досить негативно, адже це руйнує економічний стан малого бізнесу. Саме в вихідні дні кав’ярні та заклади громадського харчування отримують 50-60% свого прибутку. Так, на своїй сторінці в Instagram підприємець популярних ресторанів “Chinahi” “Vitetnamhi” та “Thailandhi” Михайло Кацурін  написав:Цікава математика. Через неясність подальшого застосування карантину трафік в ресторанах вже впав на 30%. Віднімемо каси вихідних – сумарно мінус 50-60% обороту. У грошах для кожного мого окремого проекту це сотні тисяч збитків”.

(скрін з особистої сторінки Михайла)

У допомогу малому бізнесу український бізнес-тренер  Кирило Куницький запустив у соціальній мережі Instagram дуже цікаву акцію: купити товар української компанії (перелік відмічений в пості), зробити сторіс та відмітити його та компанію. Всім хто візьмуть участь він подарує свій онлайн-курс вартістю в 100 доларів.

Найяскравіше  рішення  стосовно карантину вихідного дня продемонстрував мер Львова Андрій Садовий. Так про його “креативний” підхід пише портал «Новини 24»: У Львові не вводитимуть карантин вихідного дня. Виконком мерії скасував вихідні дні у суботу та неділю для закладів харчування й спортзалів. До 30 листопада усі львівські заклади зможуть працювати у звичному режимі”.

Локдаун в вихідні не тільки намагався посприяти зниженню захворюваності в країні, але й зберегти кишені людей. Чорна П’ятниця пройшла не так успішно, як очікувалось. У всіх містах, крім Львова. Так популярний портал Znay пише: Львів’яни начхали на карантин вихідного дня кілометровими чергами: “А потім Садовий винен”…. цими вихідними у Львові до ТРЦ King Cross Leopolis вишикувалась довга черга. Про це у Фейсбуці повідомили Наші гроші. Львів. Як відомо, черга до торгового центру виникла через обмеження “карантину вихідного дня”.

(Фото зі сторінки ресурсу «Наші гроші» в Facebook)

Чи допоміг локдаун вихідного дня? В інтернет-виданнях почали активно обговорювати цю тему. Так онлайн-ресурс «Новини 24 пише»: “У п’ятницю 27 листопада та у суботу 28 листопада в країні було зареєстровано 16 218 та 16 294 нових хворих на COVID-19 відповідно. Натомість вже 29 листопада в країні зафіксували значно меншу кількість нових випадків зараження – 12 978, а нині взагалі 9 946. Втім, причина не у карантині вихідного дня, а у кількості проведених тестувань. Адже у суботу та неділю в Україні рідше тестують на коронавірус”.

Що ж буде в разі невдачі “карантину вихідного дня”? Українська Правда розповідає, що Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що якщо результату карантину вихідного дня не помітять через кілька тижнів, то доведеться посилювати карантинні обмеження. Також видання із посиланням на Міністерство охорони здоров’я повідомило – карантин триватиме до кінця року.

Деталі: За словами співрозмовника, рішення про карантин “вихідного дня” до 31 грудня вже є, але його просто не оформили постановою.Він уточнив, що продовження карантину “вихідного дня” після нового року буде залежати від епідситуації.

 До того ж  можливий також повний локдаун в Україні під час новорічних свят.

Загалом медіа відреагували на карантин “вихідного дня” нейтрально або негативно. А соцмережі охопила хвиля негативної критики, особливо з боку підприємців, які найбільше постраждали через карантинні обмеження.  До того ж варто зазначити, що більшість медіаресурсів описували події пов’язані з недотримання локдауну в суботу та неділю, а про заклади та громадські місця, які все ж таки були закриті або працювали на виніс, інформації майже не має.

Чекаємо офіційних новин про повний лоудаун з 23 грудня по 15 січня та  морально готуємось зустрічати новорічні свята вдома.

Аліна Кліщар, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка

Comments are closed.