Чому репости важливі або як нам допомагає Твітер в інформаційній війні
Анна Проказюк
Опубліковано: 16-02-2023
Розділи: Огляди, аналітика.
0
Певно не один раз, читаючи новини в Телеграмі, ви помічали там повідомлення: «Потрібний ваш максимальний репост!» і посилання на Твітер.
Журналісти роблять це для того, щоб про важливу подію в Україні дізналося якомога більше людей. Алгоритм простий: чим більше поширень новини у Твітері, тим вище вона з’являється в стрічці. Тобто новина досить швидко розповсюджується спочатку між українцями, а тоді виходить на іноземців.
Таким чином Твітер для нас досить ефективна платформа, щоб інформувати весь світ зокрема про терористичні дії росії. Але і це не головне. Твітером дуже часто користуються політики, і коли новина набирає велику кількість вподобань та репостів – це доходить до політиків міжнародної арени, які будуть на неї реагувати: а це і вплив на прискорення постачання зброї, зокрема ППО, збільшення санкцій проти росії тощо. Отже, кожний репост, а ще краще кожний твіт, допомагає нашим військовим у нелегкій боротьбі.
Досить часто здається, що один ваш репост не змінить ситуації. Та практика показує: коли сталась трагедія в Дніпрі, в Телеграм-каналах «Лачен пише» та «Sternenko» з’явилось прохання поширити інформацію про цю трагедію саме в Твітері.
Пост, написаний англійською мовою для того, щоб привернути увагу західних країн, наголошував на важливості передачі Україні далекобійної зброї. Дуже швидко він зібрав 19 тисяч репостів, у коментарях почали відмічати офіційні сторінки представників різних країн світу та міністерств. Згодом, представники країн зреагували на це і повідомили про нові постачання зброї.
Представники української влади користуються Твітером задля поширення інформації про нові виклики війни кожного дня. Таким чином вони допомагають усьому світу дізнатись про сьогодення України, інформують самих українців, діляться своїми думками, виражають свою підтримку та іншим країнам в критичних ситуаціях. Українські активісти широко використовують цю платформу щоб закликати усіх до вирішення нагальних проблем, не тільки пов’язаних з війною. І задля охоплення якомога більшої кількості людей найкраще це робити саме у Твітері. Тут оголошують збори коштів, закликають донатити у фонди, просять про підтримку та поширення інформації, там висловлюють свою вдячність усім, хто не байдужий.
Тож грамотні дії будь-якого користувача у Твітері на підтримку України допомагають наближати перемогу цю війну. І долучитися до боротьби на інформаційному фронті може кожен.
Анна Проказюк, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка