Відомі і не дуже. Які українські пісні варто прослухати бодай раз у житті

Соломія Притула

Опубліковано: 27-05-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

З початку повномасштабного російського вторгнення кожен з нас неодноразово чув такі пісні як: «Stefania», «Доброго вечора, ми з України», «Вова, *баш їх, б**ть», «Допоможе ЗСУ». Ці пісні швидко здобули популярність серед українців та іноземних прихильників української культури. Їх часто можна почути в торговому центрі, в кафе, в громадському транспорті, на Youtube. Треки буквально розлетілись по плейлистах та надзвичайно швидко піднялись в рейтингу музичних чартів.

Окрім цих легендарних пісень є ще багато іншої надзвичайної музики, яку було записано в 2022 році та яка слугує підтримкою українському народу та нагадуванням про важливість пам’ятати  і боротись далі.

Пропонуємо добірку українських пісень 2022 року на Youtube, які варто прослухати бодай один раз.

Ед Ширан та Антитіла – 2step

Ця пісня є римейком з останнього альбому Еда Ширана, у якому Тарас Тополя співає українською. Пропозиція попрацювати разом над музикою надійшла саме від британського співака.

«Антитіла» зазначають, що присвячують це відео пам’яті українського режисера Дмитра Маніфеста, який помер у молодому віці від хвороби.

Сьогодні їхній кліп на офіційній сторінці гурту «Антитіла» на Youtube переглянуло понад 17 млн людей.

 

TARABAROVA ft. ptashnk – Бо ти моя Азовсталь…

Cпівачка Світлана Тарабарова (TARABAROVA) разом із музикантом Максом Пташником презентували неймовірно сильну пісню про війну та захисників «Азовсталі» у Маріуполі. «Ця пісня присвячується не тільки всім українцям, а, найперше, всім нашим захисникам» – зазначила Світлана.

Макс Барських – Буде весна

Реліз відбувся 5 березня 2022 року. Пісня одразу заполонила серця слухачів та здобула популярність у музичних чартах.

«Для мене було важливо створити щось, що об’єднає кожного українця і надасть емоційну підтримку та силу», – розповів Макс.

Сьогодні музичний кліп на Youtube переглянуло понад 6,4 млн користувачів.

Skofka – Чути гімн

Репер Skofka випустив пісню 1 серпня 2022 року, присвятивши її своєму загиблому другу. Окрім позитивних реакцій звичайних українців та іноземців, трек отримав також шалену популярність серед наших військових. Зокрема у соцмережі Тікток під «Чути гімн» на цей момент записано понад 126 тисяч відео і велика кількість з них саме від військових. На платформі Youtube трек отримав понад 41 млн переглядів.

 SadSvit ft. Структура щастя – Силуети

Пісня отримала неймовірний успіх: більше 6 мільйонів прослуховувань на Spotify, понад 4,8 мільйони переглядів кліпу на YouTube, пісня не покидає топ-10 чартів Spotify та Apple Music в Україні.

«Я написав її наприкінці вересня, але я швидко забив на неї та вирішив, що не буду робити далі. Пройшов час, я сів ще щось писати. Тоді було багато розмов про ядерну війну, і трек власне створений під впливом цього. Про це майже ніхто не знає, слухачі інтерпретують по-своєму, але там багато рядків про це».

Антитіла — Фортеця Бахмут (акустична версія)

На річницю війни Антитіла випустили акустичну версію пісні «Фортеця Бахмут». Це трек про місто, яке залишається найгарячішою точкою на фронті та де кожного дня тривають важкі бої.

Окрім цього гурт випустив емоційний кліп на цю пісню. Відео до неї співаки відзняли просто на передовій. У кадрах присутні справжні військові та реальна, а не постановочна робота української артилерії по ворожих цілях. Знімання були погоджені, скоординовані і підтримані командуванням сухопутних військ Збройних Сил України.

Переглянуло кліп понад 12 млн глядачів.

Макс Барських — Мамо, не плач

На річницю повномасштабного вторгнення росії музикант Макс Барських презентував особливу пісню «Мамо, не плач». Трек присвячено усім матерям, які чекають на повернення своїх синів та доньок, які захищають Україну від ворога.

«Дуже сподіваюся, що ця пісня допоможе слухачам і надасть сили не падати духом. Бо я щиро вірю в нашу перемогу й те, що весна вже близько», – прокоментував співак.

 Yarmak ft. Alisa – Дике Поле

Репер Ярмак презентував новий трек під назвою «Дике поле». Пісню було записано разом з співачкою Алісою Панчук. Наразі пісню було прослухано на платформі YouTube понад 19 млн разів.

На початку пісні лунає текст Молитви українського націоналіста. Вона була написана одним із лідерів ОУН Осипом Мащаком.

Цікавий факт: цю молитву повинні були знати на пам’ять усі, хто хотів вступити до ОУН. Сьогодні цю молитву продовжують зачитувати. Зокрема її читають бійці полку Азов, коли йдуть у бій.

 Skofka – Не забудем і не пробачим

«Я бачив їх в коментарях під жахливими постами. Я чув це від знайомих, друзів, рідних, політиків, військових, волонтерів, дітей та я почув їх в собі.

Це були слова «Не забудем і не пробачим». Як би сильно мені не хотілось торкатись таких відчуттів, як ненависть, злість, ворожнеча, але пробачити та ще й забути це – вже, на жаль, не вийде! Тому і такий трек, тому і така назва, тому і такий приспів, тому й такий настрій!», – поділився своїми думками репер.

На платформі Youtube пісню «Не забудем і не пробачим» було прослухано понад 22 млн разів.

Imagine Dragons – Crushed

Ну і неможливо не додати до цього списку відеокліп на пісню Crushed американського гурту Imagine Dragons, який знімали в зоні бойових дій в Україні.

Це не просто звичне для усіх трихвилинне відео з музикою поверх нього, а повноцінний короткий фільм, який розповідає історію 14-річного Сашка, який п’ять місяців перебував у селі Миколаївської області під постійними обстрілами. Частина його будинку зруйнована, сусіди загинули, а родина Саші втратила усе. Хлопцю вдалося вижити, переховуючись в укритті.

«Вийшов наш кліп на Crushed, знятий на передовій України. У ньому розповідається про Сашу, молодого хлопця, який пережив місяці обстрілів у своєму місті. Історія Саші розриває серце, і є тисячі інших, подібних до нього, які відчайдушно потребують допомоги. Навіть сьогодні його родина не має світла та інших елементарних комунікацій. Будь ласка, розгляньте пожертву на United24 та піднімайте цю тему», – написали учасники гурту у дописі в Інстаграмі.

За 4 дні з моменту опублікування, кліп зібрав понад 2,3 млн перегляди на Youtube.

***

Сьогодні українці дедалі більше віддають перевагу українській музиці, як символу національної ідентичності та боротьби проти агресії з боку росії. Та й українські музиканти і виконавці стали відчувати більшу підтримку та визнання з боку української спільноти. І це дозволяє їм просуватися на міжнародну сцену та розвивати українську музичну індустрію.

Соломія Притула, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.