Вирішальний тріумф чи гучне розчарування? Світові медіа про 3 сезон “Гри в Кальмара”
Мар’ян Курса
Опубліковано: 06-07-2025
Розділи: Огляди, аналітика.
0
(Текст може містити спойлери до 3 сезону “Гри в Кальмара”)
Фінальний сезон «Гри в кальмара», без перебільшення найочікуванішого серіалу останніх років, мав би поставити ефектну крапку в історії. Фінал корейської антиутопії розділив думки критиків і глядачів. Чи став він сценарним провалом, чи від початку був розрахованим ходом заради хайпу?
- Серіал розповідає про таємну організацію, що пропонує зневіреним боржникам шанс на нове життя, запрошуючи їх до дитячої гри з колосальним призом. Учасники швидко розуміють, що їхні дитячі спогади про ігри перетворилися на смертельні випробування. Кожен раунд — це не лише змагання на спритність, а й складний моральний вибір між багатством і людяністю.
- Перший сезон драматичної історії з ріками крові спочатку планувався як фільм, який більше 10 років лежав на полиці творця Хван Дон Хьока. Допоки його не помітив “Netflix” і той, за словами “Forbes”, досі залишається найпопулярнішим серіалом в історії виробника контенту. Та, як відомо на прикладі “Карткового будинку” та “13 причин чому”, “Нетфлікс” просто так не залишає свої сенсаційні проєкти. Перший сезон отримав логічну кінцівку із схвальними відгуками критиків та оцінкою глядачів на “IMDB” у 8,0/10 балів.
- Другий сезон з його епатажними учасниками та більш очевидним підходом до молоді, розчарував критиків. Проте соцмережі все ще вирували захопленням глядачів. Згідно “Forbes” – “Другий сезон не досяг такої висоти, але він все ще у топ-5”. Та до третього сезону, що по факту є другою частиною другого сезону, рецензенти були з думками, що чим далі – тим гірше.
Найбільш гостро по 3 сезону пройшовся “The Hollywood Reporter”. У своїй рецензії медіа наголошує, що “Гра в кальмара» ніколи не була хорошим для перегляду шоу, але на початку його похмурість врівноважувалася щирим співчуттям до персонажів та надією на людяність. Саме ця напруга між співпереживанням і цікавістю до жорстоких ігор робила серіал таким захоплюючим. Тепер же проєкт перетворився на суцільне розчарування, втративши колишній баланс. Хоча шоу все ще винахідливе у способах катування персонажів, воно значно менше заглиблюється в їхню людську сутність. Без цього співчуття жорстокість на екрані починає здаватися просто безглуздим стражданням заради страждання”.
На завершення автор відгукується, що третій, останній сезон «Гри в кальмара» лише підтверджує, що ми, як і Гі Хун (Лі Чон Чже), мали б назавжди залишити цей проклятий острів позаду після його першої перемоги.
Видання говорить про відсутність відчуття тріумфу, яке можна отримати після завершення справді хорошої історії. Натомість “The Guardian” дає надію на хорошу кінцівку у матеріалі з напрочуд емоційною назвою “Squid Game final season review – an ending so WTF it entirely beggars belief”.
“Якщо вам вдасться змиритися з твістом щодо нових учасників — що, звісно, під питанням — то останні два епізоди відчуваються по-справжньому масштабними та драматичними, і в кінцевому підсумку «Гра в кальмара» справляється зі своєю роботою. Однак залишається відчуття, що проєкт перетворився на більш традиційний бойовик-трилер, ніж був колись.”
Критики немов змагалися в епітетах, намагаючись описати власне здивування. Для багатьох з них третій сезон – це не просто розчарування від невиправданих очікувань, а шок від рішення кінцівки.
“The New York Times” опублікувало рецензію з лідом “Для світового феномену від Netflix прийшов час розкрити всі свої таємниці — якщо, звісно, вони є”. Видання дійшло висновку, що незалежно від того, чи працює «Гра в кальмара» як драма, чи як звеличення ігрового процесу, багато її шанувальників цінують її насамперед як метафору життя.
“..а його (серіалу) зображення, або радше туманний натяк, на образ господарів гри перегукується з людьми, які вважають поведінку своєї влади зневажливою і цинічною. Трохи старомодної мелодрами та співчуття, з іншого боку, могли б надати цьому сенсу. За браком цього нам залишається лише підрахунок жертв.”
Останнім реченням медіа хоче сказати, що третій сезон не отримав достатнього емоційного насичення. Лише заперечення загальноприйнятних цінностей та норм (нігілізм), тому залишається дивитись на криваве місиво, де основним сенсовим навантаженням буде лічба жертв.
Щодо продовження офіційного підтвердження не було. Але глядачів заінтригували фіналом – камео Кейт Бланшетт, дворазової володарки “Оскар”, в ролі нової вербувальниці в “Гру”. “The Hollywood Reporter” в публікації ‘Squid Game’ Creator Weighs in on American Spinoff Reports and Explains That Surprise Cameo” говорить: “Поширюються чутки, що режисер Девід Фінчер збирається створити англомовну версію «Гри в кальмара», хоча джерела повідомили The Hollywood Reporter, що кліфгенгер у фіналі серіалу «на даний момент» не має на меті готувати підґрунтя для будь-яких майбутніх історій, а Netflix не надав коментарів”.
Фінал “Гри в кальмара” викликав рорчарування серед критиків своїм фіналом, який “не зачіпає”. Більшість із них вважає, що серіал втратив свою глибину та людяність, перетворившись на просто жорстоке видовище. На більш узагальнену картину відгуків глядачів, ще потрібно зачекати, та враховуючи попередній досвід другого сезону, серіал цілком можливо втримає високу планку. як на “Нетфлікс”, так і на IMDB.
Мар’ян Курса, студент факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка