0
Відтоді, як телебачення увійшло у світ, воно привернуло до себе велику увагу глядачів, а особливо молоді. Вона, здається, дивиться його по 25 годин на добу. Відтак ЗМІ перебрали контроль за молодіжною культурою, через яку мають вплив і на дорослих. Тому вихід і дозування різні інформації є дуже важливою в телевізійному просторі.
Психологи стверджують, що людина завжди у своїй пам’яті більшою чи меншою мірою кодує пережите явище, побачену подію, перетворює переживання інших людей на власні. А коли дивиться фільм, то такий вплив є найсильнішим. Тому для зміцнення сили свого впливу секти виявляють інтерес до кіногероїв та ідолів екрану. Здобуття кінозірки гарантує секті мегавплив на велику кількість глядачів та шанувальників його акторського таланту. З різноманітних джерел відомо, як секти досягали успіхів, знайшовши собі таких симпатиків: Clin Estwood займався трансцедентальною медитацією; хвилями інтузіазму New Age захоплювалися Tina Turner, Marsha Mason, Linda Evans, актор та режисер Emilio Estevez привів у секту свою колишню наречену Demi Moor. Tom Cruise запевняє, що десятирічні сайнтологічні рухи посприяли його кар’єрі. Подібне стверджують Nicole Kidman та Arnold Schwarzenegger. Сайнтологами є також Lisa Marie та Jim Rogers, який привів у секту і Sharon Stone.
Фільми із серії наукової фантастики часто є творіннями руху New Age. Більшість з них розповідають про сатанізм і є певною мірою окультичними. Декотрі з них навіть отримали визнання, стали популярними, претендентами на кінопремії. До таких належать: “Повернення Джеді”, “Космічна одісея 2000”, “Войовничі черепахи-ніндзя”, “Історія, яка не завершується”, “Зоряні війни”, “Франкенштейн”, “Матриця” та інші.
Секти у своїй пропаганді широко використовують мультфільми для дітей, іграшки, різноманітних героїв комп’ютерних ігор. Часто вони мають єдине джерело — “Нью Ейдж”. Відтак у свідомость дитини потрапляють сцени насильства, страху, сексу.
Виявляється, що секти іноді беруть активну участь у створенні фільмів, призначених на масовий перегляд. Для прикладу, наробив шуму фільм “Місія неможлива”, де грав роль Том Круз. У фільмі присутні відверті сцени сайнтології (секта за допомогою технічних маніпуляцій спонукає до розриву усіляких родинних та громадських зв’язків). До того ж відомо, що ця секта і фінансувала виробництво стрічки.
Перший пропагандистський фільм в історії кіно замовив Рассел, лідер свідків Єгови. Фільм мав назву “Фотодрама створення” і був зроблений 1914 року. За допомогою різних спецефектів, “рухомих картинок”, глядачі побачили моменти від створення світу, розвиток Землі до кінця тисячолітнього панування Христа. Оскільки цей фільм мали змогу побачити безкоштовно багато мільйонів людей, секта поповнилась новими прихильниками. Отже, ефективність пропаганди очевидна.
Можливості, які створює телебачення, кіно, мистецтво, дають нам шанс не тільки гарно відпочити перед телеекраном чи отримати цікаву інформацію, а й потрапити під чийсь вплив. А тому, спостерігаючи за тим, що на екрані, варто не надто розслаблюватись й аналізувати побачене, бо вберегтися від впливу легше, ніж потім позбутися його.