Веб-сайт телеканалу “24”
Олена Щерба
Опубліковано: 22-01-2009
Розділи: №14, Друковані версії, Нові технології медіа.
0
Інформаційний ринок України досі формується, адже з постійним розвитком ІТ-технологій він проходить поступовий процес глобалізації ЗМІ. Для будь-якого повноцінного суспільства Інтернет є відкриттям для традиційних ЗМІ, оскільки їхньою головною функцією є інформувати, а швидкість подачі інформації відіграє чи не найважливішу роль у даному процесі. Тому більшість українських телеканалів, радіостанцій та друкованих видань паралельно відкривають свої електронні версії.
Український читач постійно знаходить для себе нові можливості доступу до інформації, а отже, має змогу вибирати цікаві та правдиві джерела. Отож перевагою телеканалу над друкованими ЗМІ є його аудіовізуальне підтвердження. Перевагою ж електронної версії каналу над самим телевізійним каналом є його постійний (!) відкритий доступ до інформації, яку подає канал. Ще однією вагомою перевагою Інтернету є текстуальність усієї його інформації, що не лише дає змогу повністю зрозуміти деталі тексту, але й знайти підтвердження чи протитвердження правдивості інформації. У який спосіб? За допомогою використання гіпертексту (лінків на офіційне джерело інформації). Тому відвідувач сайту має повний доступ до повної інформації, яку розповсюджують електронні ЗМІ.
Сьогоднішній споживач інформації (читач, глядач чи то слухач) – це ділова, активна, енергійна людина, що хоче знати якомога більше та бути в курсі усіх подій, а тому потребує змоги здобуття необхідної інформації в будь-який момент, перебуваючи чи то вдома перед телевізором, чи то за кордоном.
Так, із появою у 2006 року в українській мережі телеканалу “24”, було створено сайт, що відповідає його формату, а також забезпечує постійний, безперервний доступ до інформації. Метою телеканалу “24”, а також його інтернет-версії (www.24.tv.com.ua) є постійне, оперативне та правдиве інформування своєї аудиторії про всі важливі для суспільства події. Про це говорить й шеф-редактор каналу Ірина Сандуляк: “Інтернет уже давно і впевнено став для багатьох користувачів першим джерелом отримання інформації. Ігнорувати мережу – нерозумно, особливо для інформаційного каналу. Власний сайт, на який канал оперативно викладає власні новини та програми, і через який забезпечує глядачам доступ до ефіру – це уже необхідність”.
Ресурс www.24tv.com.ua повністю відповідає загальній концепції телеканалу “24”: подає цікаву та корисну інформацію 24 години на добу, а тому служить електронним відображенням каналу.
Для простого сприйняття інформації випуски новин сформовані таким чином, що не потребують присутності ведучого, тобто канал за своїм форматом схожий до Euronews. Усі сюжети каналу чітко розподілені у півгодин ні блоки. У кожному з них містяться українські, міжнародні, економічні та новини зі світу спорту. Ідентично розподіляються новини й на сайті.
На головній сторінці є “головне” та “допоміжне” меню. Для зручності користувача вони чітко відокремлені одне від одного двома різними за величиною блоками. У “головному” меню – два інформаційні блоки, розподілені на “новини” та “програми”. Відповідно головне меню містить українські, міжнародні, економічні, спортивні, культурні, шоу-бізнесові та новини з області новітніх технологій.
“Українські новини” – Україна в кадрі 24 години на добу; соціальні, політичні, інші важливі події, коментарі, оцінки експертів та думки звичайних людей. Це оперативна та фахова розповідь про те, чим живе країна впродовж доби. “Міжнародні новини” – це інформація з шести континентів світу про останні події на майданах стратегічних рішень та театрах бойових дій. Ще не розвіявся дим чи не встигли висохнути чорнила, як відвідувач www.24tv.com.ua має достатньо інформації, аби відчути себе у вирі подій. Свіжа інформація, новини економіки для ділових та активних людей у розділі “Економіка”. Грандіозні змагання та безкомпромісна боротьба за чемпіонські титули… Останні звістки зі стадіонів та швидкісних трас у поєднанні з пікантними подробицями життя відомих спортсменів – все це в сюжетах рубрики “Спорт”. Новини розділу “Культура” – це інформація про театральні прем’єри, концерти, виставки, останні тренди в сучасному мистецтві, літературні новинки, відеохроніка культурного життя України та світу. Найцікавіше зі світу кіно, музики, моди, змістовна та гостроцікава інформація про останні події в українському та світовому шоу-бізнесі, реальні факти з життя знаменитостей, анонси найцікавіших подій та прем’єр, відвідувач сайту може знайти під лінком “Шоу-біз”. Відкрити для себе найновіші досягнення у сфері аерокосмонавтики, інженерії, медицини, комп’ютерних та робототехнологій користувач цього ресурсу може в рубриці “Світ технологій”.
Отже, блок новин “головного” меню містить величезний обсяг потрібної інформації.
В українському сегменті Інтернету сайти телеканалів майже не відрізняються за цією структурою. Та все ж існують певні відмінності в кожному з них. Тут все залежить від формату каналу, його аудиторії, покриття тощо.
Приміром, веб-проект www.24tv.com.ua вирізняє з-поміж інших сайтів послуга перегляду каналу в онлайн-трансляції (“прямий ефір”). Для аудиторії каналу це розв’язує проблему трансляції на великій віддалі. Така послуга є зручною для осіб, обмежених у зв’язку з телебаченням.
Рівень сучасних комунікаційних технологій зростає щохвилини, а тому керівництво каналу вирішило змінити дизайн та структуру сайту так, щоб відповідати потребам свого глядача. Тому зараз такі важливі розділи як “Пошук” та “Програма передач” знаходяться у процесі реконструкції. Дизайнери готують ще кілька корисних “примочок” для відвідувачів веб-ресурсу.
“Допоміжне” меню ж практично не змінилося. У ньому користувач і надалі може знайти “прес-центр” каналу, де розміщено інформацію про канал, та можна переглянути прес-релізи; потенційні спонсори одержують інформацію в розділі “Партнерам”; активні лінки розділів “Технічна інформація” та “Вакансії”. У цьому меню зберігається й архів новин у розділі “Архів”.
Форма зворотного зв’язку є достатньо розширеною. На сторінці “Контакти” є інформація про місцезнаходження офісу телеканалу, плюс можливість написати повідомлення (листа) у відповідний відділ, наприклад, шеф-редакторові каналу, адміністраторові сайту тощо.
Під час огляду цього веб-ресурсу варто звернути увагу на рубрики “програми” “головного” меню. Адже з виходом в онлайн, сайт містив лише новинні блоки (зазначені вище українські, міжнародні…), а 2007 року зі зміною дизайну відвідувач знаходить рубрики “Футуріс”, “Світ кіно”, “Шлях до успіху”, “Автомундіаль”, “Еврика”, “Люди в історії” та “День в історії”.
Отже, на сторінках www.24tv.com.ua канал надає своєму глядачеві повний доступ до усіх новин та програм, що транслюються.
Щодо оперативності, працівники каналу працюють за злагодженою схемою, а тому сайт достатньо часто оновлюється. Процес розміщення новин (сюжетів) на сайті відбувається за допомогою sms-системи. Більшість новин подають на веб-ресурс швидше ніж для ефіру каналу. Це відбувається тому, що для трансляції в ефірі новину формують у сюжет із начитками диктора, змонтованим відео та відповідними титрами. Зазвичай, для цього потрібно більше часу, аніж для розміщення свіжої інформації на сайт.
Можна з упевненістю сказати, що інтеграція телеканалу у веб-ресурс www.24tv.com.ua відбулась успішно. Сайт цілком відповідає загальній концепції каналу та постійно розширює обсяг послуг для своєї аудиторії.