«А ти 10/10?» – реакція соцмереж на шкалу оцінювання Володимира Остапчука

Єлизавета Петрій

Опубліковано: 15-08-2023

Розділи: Еротизація та сексизм, За що критикують медіа?, Огляди, аналітика.

0

Коли здається, що єдиною проблемою нашого життя є росіяни, деякі українські зірки люблять про себе нагадати черговими скандалами. Володимир Остапчук – не виняток. Це ім’я ми чули не тільки по телебаченню, на радіо, на Євробаченні 2017 року, а й із приводу «голодної туси» у роковини Голодомору, публічних сутичок із колишніми дружинами, святкування дня народження дружини російського олігарха під час повномасштабного вторгнення, а із нещодавнього – сексизму щодо жінок.

Коротко про ситуацію: співак Позитив, блогер Богдан Буше взяли участь у YouTube-шоу Володимира Остапчука «Мекнув – питайте», темою якого була «Чоловіки про жінок». Питання до своїх гостей ведучий брав від глядачів та підписників. Найбільше обурення в мережі викликали коментарі зірок саме про жіночу депіляцію:

«Мені взагалі не ОК. Я вважаю, що дівчина має бути поголеною всюди. Естетично мене це коробить. Це ваше життя, але я дивлюсь на це і думаю: «Ну окей, тоді Карпати в безпеці». Робіть депіляцію, щоб все було гарно та красиво, бо ми теж намагаємося бути красивими», – висловився Остапчук.

Зі свого боку Буше додав, що «дівчина без депіляції не може бути 10 з 10», а Позитив вирішив пожартувати, що «усім буде тепло».

То як на це відреагувало суспільство?

YouTube

Безліч оглядів, розбір висловлювань, критика зірок, згадування минулих скандалів.

І найважливіше – блогери порушують феміністичні питання. Адже проблема полягає не у вподобаннях конкретних чоловіків, а наскільки у своїх твердженнях вони узагальнюють жінок. Мені подобається ≠ всі дівчата мусять відповідати моїм стандартам.

TikTok

Не менш популярна соціальна мережа, яка є зручною платформою для вираження думок пересічних людей. Хто як не вони можуть висловитись щиро, відверто та без прикрас? Хтось через гумор, хтось через критику, а хтось через обговорення.

Instagram

Найприємніше, що можна було побачити там після цього скандалу – це з якою любов’ю, ніжністю та турботою писали жінки дописи про себе. Багато хто ділилися з іншими своїми переживаннями та думками щодо нав’язаних норм суспільства, як себе по-справжньому оцінювати та чому не варто підлаштовувати себе під думку оточення.

Twitter

Всього лише декілька влучних речень – і ти у центрі уваги. Ця соціальна мережа не омине будь-які чвари, адже всі хочуть бути почутими, особливо коли ці питання є гострими та мають вплив на аудиторію.

Коментарі

Загалом адекватна більшість підтримала жінок, на яких знову наклали зобов’язання бути такими, якими хочуть їх бачити чоловіки: тендітними, стрункими, цнотливими та ідеальними. Та й критика учасників шоу цілком зрозуміла, адже ніхто не має право вказувати як жити іншим людям. Зокрема й підлітки, наслухавшись авторитетних зірок, можуть цькувати своїх одноліток за те, як вони виглядають. Це не той приклад, який мали б вони наслідувати. І якщо витончену душу чоловіка може задіти неестетичність непоголених жіночих ніг, то як вони будуть реагувати після війни на людей з втраченими кінцівками, з опіками, з травмами очей, зі шрамами?

Авжеж, були й коментарі на підтримку Остапчука, Буше та Позитива. Все зводилося до одного – мають право на власну думку. Проте, як зауважували попередні коментатори, наші зірки відповідальні перед аудиторією за свої слова, адже вони не на кухні обговорюють з друзями свої вподобання, а мають значний вплив на суспільство.

Реакція Остапчука

Слова, які багато чого говорять про людину. Замість того, щоб взяти на себе відповідальність, вибачитись за неприпустимі публічні висловлювання, він вирішив показати пальцем на колег і сказати, що «всі ми є грішними».

Хоча люди масово почали засуджувати головних героїв випуску шоу, і скандал набув широко розголосу у медіа, на жаль, інститут репутації у нас ще довго не буде працювати як слід. І дуже прикро, оскільки це показує наскільки ми далекі від європейських стандартів. Виходить, щоб там не наговорила публічна особа, вона може легко виправдатись словами «ви не святі», а українці швидко забудуть про інцидент, почнуть далі запрошувати його на свої свята, купляти квитки на шоу, пропонувати знятися у новій передачі. Тож може варто формувати культуру, яка спонукатиме таких діячів усвідомлювати та визнавати свою помилку?

Єлизавета Петрій, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.