А ви любите Україну?
Іванна Лаврик, студентка факультету журналістики, м.Львів
Опубліковано: 07-10-2009
Розділи: Огляди, аналітика.
1
Відгук на шоу “Я люблю Україну”
Учасники нового проекту, який стартував минулої неділі на телеканалі «1+1», стверджують, що так. Справді, як же нашою ненькою Україною можна не захоплюватися. Справа не в тому, якою мовою ти розмовляєш чи на якій марці автомобіля їздиш – головне, наскільки вона для тебе дорога, і яким чином ти виражаєш свою любов до неї. Свої почуття можна висловлювати не лише словом чи ділом, але й піснею. Не дарма ж ведуча запевнила: коли українці радіють – вони співають. І коли сумують – вони також співають. А коли українці співають – значить живуть. Це доведено упродовж віків.
Нове розважально-пізнавальне шоу-змагання «Я люблю Україну», як і “Танцюю для тебе”, “Україна має талант” та “Великі українці” є аналогами зарубіжних медіапроектів. Ведуча шоу – всім відома тележурналістка Лідія Таран. Із гаслом «найкращі» стартував Потап, який очолив жовтий сектор. Месьє любить не лише Україну, але й всі її ріки, моря, поля, вишневі сади і навіть всіх хрущів, які вилітають і попадають в очі на концертах. По-англійськи Україну любить капітан разом із командою синього сектора Настею Каменських.
Атмосфера студії з українським присмаком: позаду ведучої сила-силенна квіток сонця, віз із гарбузами, неначе щойно зібраних із поля. Праворуч синій сектор, ліворуч – жовтий, такий собі патріотичний колорит.
У грі беруть участь дві команди, в яких по три відомі особи – зірки шоу-бізнесу, кіно, спорту і телебачення з капітаном команди. У першому ефірі команду Потапа представляли: «красівая загарєвшая» актриса Катя Кузнєцова, «самий папригучій» шоу-мен Дмитро Коляденко та «красива жінка незаміжня» співачка Алла Кудлай. З ними змагалися «самий умний і красівий» танцівник Дмитро Дікусар, продюсер Ігор Ліхута й «екстравагантна і неповторна» Монро. Гравці повинні відповідати на запитання ведучої про цікаві факти, пов’язані із Україною. А позмагатися є за що. Переможці разом із уболівальниками отримають по великій ілюстрованій енциклопедії України. Натомість капітани змагаються за суперприз – шедевр вітчизняного автопрому – червоний запорожець.
У першому раунді говорили про золотий фонд українського кіно і телебачення. Не обійшлось і без анекдотів від Юлії Тимошенко: „Зайчік і бєлачька покохали один одного і створили родину. Почали жити, кохати один одного, а діти не народжуються. І пішли вони до мудрої сови і кажуть: що нам робити? От ми, бєлачька і зайчік, зробили родину, а діти не народжуються. Це чому? Тому що ми такі різні, як бєлачька і зайчік”. На запитання, що відповіла мудра сова українським народним білочці та зайчикові, Ігор Ліхута сказав: “Тому, що ми дєвачькі”. Можливо ви знаєте правильну відповідь? Перші два пісенні бали розіграли українською піснею «Хутарянка» Софії Ротару. Ведуча запевняла, що виконуватимуть виключно народні.
Другий раунд шоу показав наскільки українці люблять свою мову, і за словами Лідії Таран, саме тому сваряться винятково мовою своїх сусідів. Складався із трьох частин: правопис, переклад і пояснення слів. Після цього у нас з’явилися такі нові слова як вінсерфінгіст, замість віндсерфінгіст та інаагурація замість інавгурація. Перекладали із російської на українську. Пояснення слова підготували капітани – швейнога (за версією Коляденка „вул”, а не „віл”) та вевериця. Підкріпили все це піснею «Піду втоплюсь я у річку глибоку».
У наступному раунді капітани за допомогою жестів і міміки повинні були пояснити прізвища видатних українців, не називаючи їхні імена. Розпочали з Настусі. Дещо з почутого: Великий київський, прізвище якого асоціюється із шапкою, – Мономах. А ви хіба не знали?
Геніальних 10 відповідей годі було і сподіватися. Потап ж вважає, що Сірками в Україні і досі називають собак. Йому ж видніше. Не знала, що прізвище Гулак-Артемовський може асоціюватись із концтабором Гулаг. Ой, якби це почув Федір Іванович (наш викладач історії української літератури)!! А як вам версія, „Гоголь із моголем”? Досконалості немає меж. Як же ж не погодитись із Лідією Таран: це і справді було круто.
«Вірю не вірю» і Діма Коляденко вважає, що у пісні Софії Ротару «Одна калина» використано народні слова. Добре, що гравці знають, що в Україні знаходиться близького 30 відсотків запасів світового чорнозему. Синій сектор запевняє, що пісню «Юний орел» не написав Михайло Поплавський. Ствердно відповіли на запитання про те, що у Нідерландах виведено сорт тюльпанів з помаранчевим забарвленням «Віктор Ющенко», названих на честь Президента України.
В такому стилі пройшов 5 та 6 раунди. Запекла боротьба завершилася питанням: скільки літрів молока випиває за рік середньостатистичний українець? Виявляється, 210. Так команда синіх взяла гору із рахунком 104:35. Фінал виявився очевидним. Розлючений Потапчик залишився ні з чим, натомість протилежна команда та синій сектор отримали по великій ілюстрованій енциклопедії України і… козла в придачу.
Спостерігаючи за перипетіями під час шоу, зробила для себе висновок, що слід було підібрати україномовну команду. І те, що Ігор Ліхута вважає, що вірш «Кобзар» Тараса Шевченка перекладено на найбільше мов світу, мене, після побаченого, нічим не вразило. А як вам версія «заповіту» від Коляденка: «Як умру то поховайте біля мене Орбакайте». Вражає, правда? Таких перлів у сучасному українському шоу-бізнесі як цвіту в городі. Соромно повинно бути не тільки йому, але і нам, що спостерігаємо за подібним. Те, що вони таким способом ганьблять усе, що зв’язане з нашою державою, лише зайвий раз демонструє «еліту». Не варто одним мурувати, а іншим водночас руйнувати. До чого призведе подібна дисгармонія? Якщо вони запевняють, що люблять Україну, то хіба переглянувши цю програму, ми зайвий раз не переконуємось у протилежному.
Монро демонстративно запевняє, що українську мову вивчала переглядаючи серіал «Династія», додавши кілька прикладів, які не хотіла б переповідати. Це, по вашому, її чи «його» облагороджує. Я вважаю, що ні. Хіба ініціатор цього проекту таким чином хотів привернути нашу увагу до юних знавців України, які нібито її люблять? Мені прикро, що таким чином ми насміхаємось із національних ідеалів. Хіба студія у синьо-жовтих тонах символізує їхню патріотичність? Гравців необхідно вибирати за таким собі проукраїнським інтелектом, а не таких, що запитують, що таке клепка і тому подібне. Виходить саме цього гравцям і бракує. А може це вже пропаще діло?!!
Відгуки (1)
|
|