Чому Twitch стає популярним серед українців: приклади відомих стрімерів

Юліанна Севч

Опубліковано: 03-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Є багато охочих спостерігати, як інші люди грають у відеоігри, пробують різну їжу та переглядають телепрограми. Є багато платформ, на яких можна запустити свої сеанси з таким контентом, але один із найпростіших — це Twitch (як ним користуватись, можна почитати тут). Сервіс потокового передавання, що належить Amazon, спеціалізується на трансляції відео у реальному часі, хоча пропонує й інші види креативного контенту. Він доступний на багатьох платформах, включаючи персональні комп’ютери, мобільні пристрої, браузери та приставки.

Платформи для прямих трансляцій, як Twitch, що створюють спільноти за відповідними інтересами, набувають популярності в Україні. Користувачами цих платформ є переважно підлітки та молоді люди, яким легше спілкуватись онлайн, а не офлайн.

Аналітична компанія Streams Charts назвала найпопулярніших україномовних стримерів на Twitch за кількістю глядачів за результатами за січень-вересень 2023 року. Михайло Лебіга (Leb1ga), який нещодавно відзначив рік з початку активних трансляцій на платформі, став безумовним лідером. Зараз у каналу Leb1ga понад 269 000 фоловерів на Twitch і він є найпопулярнішим україномовним стрімером платформи у 2023 році за середнім та піковим онлайном на трансляції, а також за приростом передплатників на каналі.

По годинах перегляду Leb1ga поки що трохи поступається іншому стримеру MrLABR (веде трансляції з онлайн-гри World of Tanks), який має значно менше глядачів, але веде цілодобові ефіри. Однак якщо дивитися на показники цього літа, то там Leb1ga є лідером і по годинах перегляду. За охопленням аудиторії в україномовному сегменті Twitch з Лебігом можуть змагатися лише канали студії Maincast, яка висвітлює кіберспортивні турніри українською мовою. У середньому стрими Лебіги дивляться майже 4000 глядачів, а найпопулярніший його ефір відбувся 16 липня, коли він збирав гроші на безпілотники для ГУР МО – ту трансляцію одночасно дивилося понад 34 800 глядачів. Про це нам розповідає Forbes. За минулий рік завдяки своїм стриму та колабораціям з monobank та фондом «Повернись живим» Лебіга зібрав понад 30 млн грн на допомогу для ЗСУ.

«Зараз четверта ранку і наш збір закрито. Тут зараз 6000 людей о четвертій ранку в понеділок. Для мене це — один із кращих днів у моєму житті. Ви — кращі люди, яких я бачив. Цей збір — це показник тим людям, які не використовують ресурс, не роблять, що могли б робити», — повідомив блогер.

  • Let’s Plays – це відео, які журналісти або геймери створюють про те, як вони грають у відеоігри, поєднуючи ігрові кадри зі своїми коментарями. Цей переважно аудіокоментар дає змогу гравцям зауважувати особливості гри, ділитися думками та висловлювати емоційні реакції під час гри. Ці відео, що демонструють ігри та ігровий процес, часто доступні на Twitch.

Наразі в чарті тримається колишній кіберспортсмен стрімер Ghostik. Андрій Ghostik Кадик — професійний український гравець у Dota 2, офлейнер (гравець складної лінії), наразі не має команди. В Україні та росії відомий як один із найкращих на своїй позиції, а також своєю грою на Batrider і Legion Commander. Наразі Андрій більше не бере участь в кіберспорті, присвятивши себе стрімам і youtube-діяльності: розробці уроків по Dota 2. Ось, що сам Андрій говорить про це:

“Команди також потрібні, я сподіваюсь той навчальний контент, котрий роблю на постійній основі комусь справді допоможе. Бо я точно знаю, що українські гравці з наших топ команд дивляться аналітику ігор як мінімум. Вже дуже скоро буде серія з навчальних відео по всім аспектам гри, котра багатьом, сподіваюсь допоможе: починаючи від новачків, закінчуючи топ гравцями.”

Також Андрій Кадик активно допомагає нашій українській армії. Ghostik за 2023 рік зібрав на потреби 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ 14.3 мільйони гривень. Про це громадська організація «Azov One» повідомила у своєму Instagram.

Останній у нашому огляді, але найбільш важливий стрімер – доброволець та ветеран АЗОВу Дід Шинобі (Did_Shinobi). Справжнє ім’я — Богдан. У автора популярного інформаційного Telegram-каналу «Лачен пише» Ігоря Лачена (Ігор Лаченков) вже виходило цікаве інтерв’ю з ним, яке варто переглянути всім.

“Дід навіть не знає, але я його бачив ще з року 16, він мене надихав та продовжує. Добровольці, які ще у 14 році пішли на фронт – велика вам повага, та взагалі всім, хто захищає нашу країну”, – прокоментував Лачен у своєму Telegram.

Тут відповіді на всі питання, які цікавили людей: чому раніше не давав інтерв’ю, як зустрів війну на Сході, нинішня реабілітація, операції, травми. Він розповідає нам детальніше про Twitch, ділиться тим, як хоче просто сісти та побалакати, але не може цього зробити, бо в людей занадто багато питань. Він завжди читає чат і завжди відповідає. Це те, що подобалось і подобається його аудиторії, коли він вів трансляції.

Також наразі Богдан відкрив свій бренд одягу під назвою Zakolot. Зазвичай 70% суми йде на потреби армії. Нові речі випускають в обмеженій кількості. Тут можна придбати футболки, шорти, патчі.

З початку повномасштабної війни в Україні минуло майже два роки, але досі велика частина населення продовжує споживати російський контент суперечливої якості. На жаль, молодь активно слідкує за блогерами та стрімерами країни-агресора. Якщо з російською музикою йде невпинна боротьба, то з рештою контенту все інакше. Тож нагадуємо, що відмовлятись від російських стрімерів не просто важливо, а й корисно: цим ви допомагаєте просувати український контент на стрімінгових платформах. І якщо ви ще цього не зробили, вище згадані трансляції повинні вам у цьому допомогти.

Юліанна Севч, студентка факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка

Comments are closed.