«Чим більше говорите, тим краще вас чують» або як підтримувати увагу іноземців до війни в Україні

Соломія Притула

Опубліковано: 10-06-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

З моменту повномасштабного вторгнення минуло понад рік. Якщо на початку війни про нас говорив весь світ, дізнаючись щодня нове про Україну, її людей та безліч проблем, з якими ми стикнулися, то зараз увага іноземців дещо знизилась. Багато хто запитує в українців за кордоном, чи війна з росією ще триває і це, насправді, сумно.

Поширювати правду про російсько-українську війну для масового читача закордоном є важливо, адже громадська думка на Заході має значний влив на рішення урядів щодо допомоги Україні. І тут ефективним засобом привернення уваги є поширення правди про жахливі злочини країни-агресорки.

Згадаймо ті жахливі відео, які опубліковані самі ж російські загарбники. Розстріл українського військового за гасло «Слава Україні». Варварське обезголовлення українського полоненого ножем. Інтернет тоді просто вибухнув, реакція була напрочуд гостра. Так, із шоковим контентом треба поводитись дуже обережно, однак, якби ми не поширювали такі новини, про них в інших країнах цивільні іноземці і не почули би.

«Одна річ, яку треба сказати [про це відео] – це те, якою росія є як країна, як народ і як цивілізація. Це росія 21 століття – відрізання голови військовополоненому (і вбивство десятків тисяч цивільних)».

«Це жахливо і світ повинен побачити, чому ми повинні підтримувати Україну і чому ми боремося проти тиранії росії».

Важливо поширювати правду про нашу війну саме цілеспрямовано: адже є чимало іноземних блогерів, які присвятили свої блоги поширенню інформації про війну в Україні. Тож чим більше поширюєте ви – тим більше інформації для поширення мають й зарубіжні автори.

«У росії ця людина при владі вже 23 роки». У цьому відео англомовний блогер спростовує слова, сказані в інтерв’ю іншого користувача про те, що «Україна більш корумпована країна, ніж росія».

Цей блогер наводить графіки та факти, які спростовують це твердження, а також іронізує з людей, які зараз критикують Україну, але ще 2 роки тому взагалі не знали про її існування і не могли показати на мапі світу її розташування.

Відповідь блогера на коментар «Фейкова новина. Я абсолютно впевнений , що ти не маєш жодних доказів, що ПВК «Вагнер» залучає у свої лави будь-яких в’язнів».

Блогер показує відео з російського телеканалу, з якого абсолютно чітко зрозуміло, що у «Вагнері» чимала кількість загарбників є в’язнями. Окрім того, блогер додав до оригінального відео англійські субтитри, щоб іноземцям було зрозуміло, про що говорять на відео.

«Ми маємо деякі важливі новини з Бахмута сьогодні».

А в цьому відео журналіст з Нью-Йорку розповідає про нещодавні успіхи ЗСУ у Бахмуті, а також цитує коментарі заступника міністра оборони України. Окрім того, він показує, як змінилась карта бойових дій завдяки успіхам ЗСУ.

«Пригожин розлючений діями Кремля. «Вагнер» забереться з Бахмуту 10 травня, якщо вони не отримають підтримки від міністра оборони росії».

До оригінального відео додано субтитри для іноземних глядачів. Сам блогер це відео ніяк не коментує, проте в коментарях вирує активне обговорення іноземцями дій росіян.

Блогерка розповідає про деякі «зізнання» російських військових злочинців, щоб іноземці не думали, що це війна тільки путіна. Зокрема у відео вона наводить цитати з інтерв’ю російського військового Олексія Савічева про те, які злочини він скоював на території України.

Також є зарубіжні блогери, які записують відео для Тік-Ток, в яких обговорюють новини російсько-української війни: https://vm.tiktok.com/ZM2eTMcqH/

А це новина іноземного блогера про те, що скоро росію очікує нова хвиля мобілізації: https://vm.tiktok.com/ZM2eTDVW1/

А тут маємо блогера, який висміює класичний наратив необізнаних іноземців «Україна весь час була частиною росії». У відео він пояснює, чому так вважати і говорити неправильно, а також наводить аргумент, що в такому разі, США завжди були і будуть частиною Британської Імперії: https://vm.tiktok.com/ZM2eT2FKx/

Отже, продовжувати говорити про війну в Україні вкрай потрібно, адже нам будуть допомагати доти, доки ми про це говоримо. Багато іноземців мають хибні уявлення щодо «братерства» України і росії, способу життя українців («ми кожного дня їмо сало і п’ємо горілку»), та матеріального стану нашої країни.

Надзвичайно важливою є також підтримка зарубіжних блогерів, які висвітлюють нашу війну. Читаймо, слухаймо, ставимо вподобайки, поширюймо та коментуймо, адже чим популярніші такі відео – тим більше іноземців дізнаються про нас щось нове та правдиве.

Соломія Притула, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.