Де почитати українською: добірка електронних бібліотек

Вікторія Пилипюк

Опубліковано: 24-02-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

24 лютого —  день, який став переломним для усіх українців. Більшість людей повністю відмовилась від російського контенту, перейшла на українську мову та покращує її з кожним днем. Багато хто задається питанням: «Де можна почитати українською онлайн?».

Одним з найпопулярніших додатків для читання книг під час війни став Yakaboo. У березні компанія зробила всі аудіо та е-книжки безкоштовними для українців та припинила співпрацю з росіянами. Тут є безліч книжок різними мовами, включно з англійською і навіть японською. Є безліч рубрик, починаючи від художніх творами і закінчуючи шкільними підручниками. І, звичайно, багато книг українською, чи то про війну, чи то про кулінарію. Можна знайти й книги написані або перекладені російською мовою (звичайно, іноземного або українського видавництва).

Наступним розглянемо ресурс для читання книг — E-book.ua. Український сайт із величезним вибором літератури, як і української, так і зарубіжної. Тут є багато рубрик, тому кожен зможе собі вибрати цікавий жанр. Також є аудіокниги для тих,  хто любить такий формат.

Також цікавим є те, що на E-book можна знайти не тільки книги, а й новини України та цікаві статті. Проте очевидним недоліком є не вельми вдало оформлений їхній сайт.

Якщо ж ви, крім прочитання книги, хочете ще долучитись до розвитку україномовного контенту, тоді вам на «Чтиво». Це вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Кожен охочий, хто має оцифрований твір може зареєструватись та добавити до бібліотеки, або ж вибрати жанр на свій смак та насолоджуватись україномовним якісним контентом.

Розглянемо додаток для тих, хто йде нога в ногу з часом – АБУК. Це українська платформа, де зібрано унікальний асортимент електронних та аудіо книжок.

Велика перевага додатку — зручний формат, адже все розділено по жанрах та навіть по видавництвах. Також можна виділити аудіо формат, адже з платформою працюють українські письменники та диктори: Сергій Жадан, Валерій Маркус, Сергій Притула, Андрій Хливнюк, Христина Соловій, Андрій Любка… Родзинка АБУКУ — маленькі кружечки зверху, які схожі на stories в Instagram. Кожен кружечок — цитата або аудіо уривок з книги, тож любителі соціальних мереж оцінять це.

 

Librarius — це перший український застосунок для читання електронних книг у смартфоні як і онлайн, так і за відсутності підключення до інтернету. Тобто з цим додатком ви цікаво і з користю проведете час навіть при відключенні світла. Тут можна знайти багато різних категорій, де кожен охочий відкриє щось для себе. А цікавим є те, що окрема категорія книжок — «Автори, що підтримали Україну», тож їх читання приносить подвійну насолоду!

Отже, зараз знайти україномовний контент стало набагато легше, ніж кілька років тому, адже українці почали створювати неймовірні продукти. І чим більше людей будуть про це дізнаватись та користуватись, тим більше гарних платформ буде з’являтись. Тож популяризуймо українське!

Вікторія Пилипюк, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.