Ігрокритика на YouTube: дивимось про улюблені ігри українською
Юліанна Севч
Опубліковано: 29-01-2023
Розділи: Огляди, аналітика.
0
Український сегмент YouTube почав активно розвиватись саме після повномасштабного вторгнення: багато ютуберів перейшли на українську, адже принцип «я буду робити російською, щоб набрати більше підписників» значно втратив свою привабливість. Не оминула ця тенденція і оглядачів відеоігор. Ютуб-гейм-критика стрімко розвивається, а наші ютубери доводять, що якісний ігровий контент українською вже не виняток, а норма!
- Ремарка для тих, хто вважає, що сидіння за комп`ютером завдає тільки шкоду: за різними дослідженнями, відеоігри сприяють зокрема розвитку швидкої моментальної реакції та швидкості думки, розвивають наполегливість, цілеспрямованість і навіть спритність. А онлайн-ігри допомагають підучити англійську та розширити коло знайомих. Хоча, звісно ж, у всьому має бути міра.
Отож, поговоримо про україномовних блогерів-ігрокритиків, які сформували значну частину своєї аудиторії за період війни. Вони роблять гарний контент, щоб ми трохи відволіклися від подій в нашій країні та хоч трохи усміхнулись ненадовго.
Для прикладу візьмемо дві гри компанії Electronic Arts (ЕА), відомої такими популярними брендами, як EA SPORTS™ FIFA, Battlefield™, Apex Legends™, The Sims™, Madden™ NFL, Need for Speed™, Titanfall™. Зараз в українських ютуберів можна часто побачити проходження або огляди ігор The Sims 4 та FIFA.
The Sims 4 – це найкрутіший симулятор життя. Тут на вас чекають унікальні персонажі, будинки вашої мрії – і абсолютний хаос! На жаль, україномовні відео про цю гру почали виходити недавно, тож ютубери, які спеціалізуються на ній, ще не мають багато підписників. Але створювати якісний контент навчились.
Стасія – україномовна феміністична лгбт-дівчинка, яка створює персонажів у Sims та робить з цього невеличкі історії. Її контент насичений та сповнений української тематики і колориту. Тут ми можемо знайти колекцію відео «Чорна вдова», «Династія Гривко», «Мара. Українська мітологія», «Династія українською», а також «Існування росні», де вона створила сім’ю росіян і дуже кумедно ними бавилась.
Загалом вона реалізовує різні сюжетні проєкти, як у величезних династіях, так і у простеньких челенджах. Щоправда, Стасія видається надто строгою, як для геймерки, що розповідає про таку несерйозну гру. Її відео поки що набирають від 900 до 5 тисяч переглядів, що досить мало.
Ті, хто слідкує за Sims в YouTube, мабуть, знає Ірцю Барвисту. Її нікнейм “Барвиста” описує її контент. Тут ми зустрічаємо не тільки Sims, але й інші огляди ігор. Вона більш популярна, тому відео збирають від 2 до 46 тисяч переглядів. На відміну від Стасії, Ірця більш яскрава у своїх висловлюваннях, дуже комедійна та весела. Ірця дуже гарно розмовляє українською та інколи це схоже на якийсь сеанс з психологом, де тебе потрохи заспокоюють. Це надзвичайно приємно слухати. Варто тільки включити відео та ось ми вже зосереджено слідкуємо за цим дійством у вигаданому світі, немов дивимось захопливий серіал.
Перейдемо до наступної гри. Симулятор футболу FIFA – одна з найтриваліших і живучих комп’ютерних ігор. Вона виходить вже понад 20 років, робить це з вартою заздрості регулярністю і поступово стає дедалі краще і красивіше (і коштує дорожче і дорожче). Персонажі у ній змальовані з реальних відомих футболістів.
Євген Мостовик, відомий як Yozhyk (колишній учасник команди Navi). Він професійний гравець FIFA зі Львова. Багаторазовий призер національних і міжнародних змагань. З самого початку існування каналу вів його російською мовою розумів банальні речі – зможе охопити більшу кількість країн і глядачів.
Проте, зараз в нього виключно український контент, який захоплює багатьох, хто цікавиться цією грою. Українська у нього досить цікава. Тут поєднується як суржик, так і цікаві слова, як “пакопанінг” (призи), “моцний (міцний) тощо. Хлопець досить популярний. Наразі в нього 352 тис. користувачів, а відео набирають від 10 до 26 тис. переглядів.
А це Play Jackson. Наразі в нього 92 тис. підписників, а відео набирають навіть більше переглядів, ніж у Yozhyk. Хлопець дуже яскравий, у його відео маса приколів та позитивна музика на фоні.
Говорить українською він дуже гарно. Його контент переважно про українських футболістів-персонажів гри: Мудрик, Зінченко, Ярмоленко тощо. Такого саме в проходження гри FIFA мало, адже зазвичай ютубери знімають як грати іноземними футболістами. Відео дуже якісні, з професійним фільмуванням.
Що ж додати. Відеоігровий контент на YouTube у нас поки що розвинений слабенько, нам є куди рухатись. Але тішить, що останнім часом з’явилось багато українськомовних каналів цієї тематики, хоча ще недавно тут домінувала російська. Звичайно ж, в недалекому майбутньому у наших гравців будуть перемоги в різних ігрових конкурсах і знайдуться люди, які гідно їх висвітлять на YouTube. А ми – будемо грати в улюблені ігри та дивитись відео про них коли захочемо, а не тоді, коли в вдома є електроенергія.
Юліанна Севч, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка