Квести, вікторини, челенджі: як медійники просувають свої збори для ЗСУ

Анна Проказюк

Опубліковано: 24-03-2024

У сучасному світі, з його переповненим інформаційним простором, медійникам доводиться знаходити нові методи для привернення уваги аудиторії до важливих соціальних питань, як от збори на підтримку Збройних Сил. В умовах, коли стандартні засоби комунікації втрачають свою ефективність, медійники та креативні особистості вдаються до оригінальних способів взаємодії з аудиторією.

Одним з таких підходів є створення музичних творів, спрямованих на залучення уваги до потреб Збройних Сил. Пісні, які несуть в собі сильне емоційне навантаження, стають не лише джерелом мистецького натхнення, але й могутнім інструментом мобілізації суспільства. Через музику можна донести складні і важливі ідеї, зробивши їх зрозумілими та близькими широкій аудиторії.

Іншим ефективним методом є колаборації між медійниками, публічними особами та впливовими блогерами. Співпраця між відомими особистостями не тільки збільшує охоплення потенційної аудиторії, але й додає ваги повідомленню, яке вони намагаються донести.

Спільні проекти, такі як відеоролики, інтерв’ю, благодійні стріми, можуть стимулювати аудиторію до активних дій, залучаючи їх до участі в зборах. Крім того, використання інтерактивних та ігрових елементів у соціальних мережах та на платформах цифрового контенту може значно підвищити залученість аудиторії. Квести, вікторини, челенджі з елементами благодійності не тільки розважають, але й виховують відповідальність та бажання допомагати.

Розглянемо декілька оригінальних зборів.

Відомий ТікТок блогер Влад Шевченко у свій День народження вирішив не просити підписників вітати його особистими подарунками, а натомість закликав донатити для ЗСУ. Хлопець зняв відеоролики, де сидить у полі навпроти столу з тортом та свічками. Проте в наступному кадрі ми можемо помітити, що поруч із ним за столом перебуває не його друг чи дівчина, а справжній дрон-камікадзе. Упродовж кількох тижнів Влад закликав людей донати гроші на купівлю 18 дронів-камікадзе Рубака, для одного зі спецпідрозділів ГУР. І йому це таки вдалося.

Джерело: Інстаграм

Марк Куцевалов одним із перших почав використовувати оригінальні методи для привертання уваги аудиторії до зборів. На День Незалежності України у 2022 році стендап-гуморист завершив свій піший похід на Говерлу та назбирав майже три мільйони гривень на 3 автомобілі екстреної медичної допомоги, а цьогоріч учергове збирав гроші ногами. Першого жовтня він відправився у благодійний похід від географічного центру Європи – Рахова до географічного центру України – Мар’янівки в Черкаській області. За 62 дні безперервного походу йому вдалося зібрати 10 мільйонів гривень на розмінувальну техніку. Традиційно Марк втрапив у неймовірну кількість пригод і знайшов нових друзів.

Джерело: Інстаграм

Раніше в соціальних мережах також завірусилося відео українського коміка Василя Байдака. Тоді він зробив модернізований кавер на пісню Олександра Пономарьова “Він чекає на неї”. Трек гуморист назвав “Він чекає донати”. Фани підтримали такий підхід стендап-коміка та трохи більше, ніж за добу збір у 5 мільйонів вдалося закрити.

Джерело: YouTube

Український блогер Михайло Лебіга на сторінці в Instagram опублікував фото зі співачкою Надею Дорофєєвою. Таким чином двоє популярні медійники вирішили привернути увагу до благодійного збору на дрони для ЗСУ. Разом з Мішею Лебігою, Вадимом Кириленком, Еріком Йе, гуртом DOBRYVA Дорофєєва переробила свій хіт “Кохаю, але не зовсім”, у якому заспівала новий текст. Всі вищезгадані знаменитості знялися у новому відео до кавера на пісню Наді.

Джерело: Інстаграм, YouTube

Шоумен та волонтер Сергій Притула та блогер Ігор Лаченков запустили збір коштів на підручник історії для американського бізнесмена Ілона Маска. Нагадаємо, напередодні американський бізнесмен опублікував кілька твітів про те, як він бачить закінчення війни в Україні та голосування щодо цього. Маск запропонував провести «референдуми» на окупованих Росією територіях під наглядом ООН, віддати Росії Крим та забезпечити «нейтралітет» України.

«На жаль, не всі добре вчили історію, а хтось її взагалі пропустив. Але ніколи не пізно надолужити. Пан Лачен відкрив збір “На підручник історії для Ілона”. Підручник купимо, а решта піде на ЗСУ», – написав Притула у твіттері.

Згодом він додав, що 1 млн грн було зібрано протягом 30 хвилин.

Джерело: Твіттер (Х)

YouTube команда “Sumy Racing Team”, відома своєю пристрастю до автомобілів та автоспорту. Вони також відіграють активну роль у підтримці Збройних Сил України ЗСУ через організацію благодійних зборів. Одним з їхніх інноваційних підходів до залучення коштів є проведення розіграшів, де учасники мають можливість виграти автомобіль, купивши благодійний білет завдяки донату на ЗСУ. Ціна одного білета становить 500 гривень, що робить участь доступною для широкого кола людей. Чим більша ціна, тим більше білетів. Чим більше білетів, тим більше шансів на виграш.

Цей метод не тільки сприяє збору значних сум для підтримки ЗСУ, але й створює додатковий стимул для учасників, пропонуючи їм шанс стати власником нового авто. Такий підхід є взірцем оригінальності у фандрайзингу, оскільки він поєднує благодійність з унікальною пропозицією для учасників. Це демонструє, як креативність та інновації можуть бути використані для підтримки важливих справ, залучаючи більше уваги та ресурсів.

Останню автівку яку розіграли ці хлопці стала Volvo V40.

Джерело: YouTube

Анна Проказюк, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка