Лідери думок Instagram: якісний контент проти розіграшів

Тетяна Петрів

Опубліковано: 29-10-2020

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Якщо колись соціальна мережа Instagram була лише для любителів постити фото смаколиків, то нині це один із лідерів соцмереж, де кожен може знайти (або створити) контент на свій смак. Із розвитком цієї платформи змінилася і концепція. Якщо ще кілька років тому «лідерами думок» тут було прийнято називати тільки селебріті, то тепер цим терміном іменують себе тисячі Instagram блогерів. Але чи завжди назва відповідає суті?

Злет Instagram: від додатку для смартфону до найвідомішої соцмережі

  • Соціальна мережа Instagram була створена в 2010 році як додаток для смартфону, де можна було лише обмінюватися фотографіями та застосовувати на них фільтри.
  • У 2011 році в Instagram додали хештеги – для того, щоб було легше знаходити фотографії та самих користувачів.
  • Побачивши перспективу, корпорація Facebook в 2012 році викупила цей мобільний додаток за 1 млрд. доларів.
  • Прогресом для Instagram став 2013 рік, коли з’явилася функція обміну повідомленнями.
  • Але справжньою революцією був саме серпень 2016 рік, коли додали функцію Stories. Сьогодні ця функція використовується юзерами в десятки разів більше, ніж звичайний постинг фото.
  • У 2018 році Instagram вирішив конкурувати із YouTube і в соцмережу додали IGTV, що дозволяв викладати довгі відео, але не отримав великого резонансу.
  • Сьогодні соцмережа активно бореться з булінгом і вводить нові функції, потенційно здатні зменшити агресію серед користувачів.

Instagram 2012-2014

Instagram 2020

Поява Блогерів

Серед дослідників соцмереж немає єдиної думки коли з’явилися перші блогери, оскільки 10 років тому блогерство ще не вважалося професією. Якщо в людини було 1-2 тисячі підписників на той час, то вони були відомими у своєму середовищі, але не вважалися лідерами думок. Тоді мало хто писав інформативні пости, більшість обмежувались тільки хештегами та фотографіями. Проте люди повільно збирали перші тисячі підписників. Це було простіше ніж зараз, адже на той можна було просто постити красиві фото і збирати певну кількість лайків.

Починаючи з 2016-го Instagram заполонили перші Insta-мами, з’явилися блоги присвячені моді, спорту, рукоділлю, подорожам. Це вже були тематичні сторінки, де користувачі ділилися своїм досвідом у цих сферах. Але й вони швидко відійшли на другий план, оскільки аудиторії подобається, коли за блогом стоїть конкретна особистість.

То хто ж такі «Лідери думок»?

Термін «лідер думок» з’явився ще в 1955 році. Лідер думки – це людина, яка відрізняється високим соціальним статусом і кращою інформованістю, що впливає на думку інших людей. Але якщо колись це поняття стосувалося якоїсь зірки Голлівуду, науковця чи політика, то зараз лідером думок є звичайні люди в Instagram, які мають аудиторію понад 10 тисяч фоловерів. Зараз цих блогерів так багато, що кожен вигадує новий спосіб, щоб збільшити кількість підписників. Нині важко набрати мінімальну аудиторію в Instagram, оскільки люди вже настільки перенаситились блогерами, що дуже прискіпливо обирають за ким їм стежити.

Але інстаблогери винайшли швидкий засіб розкрутки: замість цікавих та креативних постів почали влаштовувати розіграші. Швидко знайшлися тисячі людей, що повелися на такі нехитрі махінації, і підписуються на десятки спонсорів, які обіцяють їм омріяний айфон.

Проте деякі блогери пішли ще далі.

Українські інфлуенсери: гівевей проти якісного контенту

Зараз в Україні інстаблогер вже аж ніяк не екзотична професія. Але як із цієї кількості інфлуенсерів обрати того, хто не розчарує і кому справді можна довіряти? Чи можна зараз привернути та утримати увагу аудиторії без не вельми добросовісних гівевеїв (анг. Giveaway, розіграш в Інстаграмі).

Приклад 1

20-ти річна Катя з Луцька, яка колись просто робила солодощі на замовлення і підкорювала аудиторію щирістю, вирішила стрімко збільшити кількість підписників. Для цього почала влаштовувати розіграші не тільки нових смартфонів, а й автомобілів. На таких розіграшах дівчина зібрала 1,5 мільйони підписників. Але аудиторія навіть не здогадувалася, що автомобіль, який розігрувала Катя, зовсім не новий, а відремонтований після аварії. Коли правда виплила на поверхню, вибухнув гучний скандал.

Зараз дівчина допомагає менш розкрученим блогерам організовувати схожі гівевеї, і як сама зізнається, заробила собі цим на новий будинок. Контент, який робить Катя, приблизно на 50% складається з обіцянок навчити звичайних людей заробляти мільйони та на 50% із розіграшів, завдяки яким їй вдається утримувати таку кількість підписників.

Ілюстрації з Instagram Каті

Приклад 2

На противагу подивимось на іншу українську блогерку – Діану. У неї зараз майже 420 тисяч підписників і її блог присвячений моді. Дівчина також веде свій блог на YouTube на якому близько 1,3 мільйони фоловерів, де розповідає про модні тенденції, подорожі та своє життя.

Незважаючи на юний вік, Діана створила власний бренд одягу. Дівчина розповідає про модні покази, які сама відвідує, про стиль та про своє життя. З порівняно невеликою аудиторією в Instagram вона вийшла на співпрацю із всесвітньо відомими брендами, як от MaxMara, Furla, Daniel Wellington та іншими.

Проте, незважаючи на приголомшливий успіх, дівчина не стоїть на місці і продовжує розвивати та урізноманітнювати свій контент. Вона часто ділиться з аудиторією тим, що дізнається на курсах у сфері моди, радить фільми та актуальні модні покази. Окрім хорошого візуалу сторінки вона ділиться цікавою інформацією та своєю позицією щодо актуальних тем. Саме цим вона виборола собі лояльну аудиторію та статус «лідера думок».

Ілюстрації з Instagram Діани

Довіряти інстаблогерам чи ні – справа кожного, але якщо ви вже вирішили підписатися, то обирайте не за наявністю розіграшів, а за цікавим та якісним контентом.

Тетяна Петрів, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка

Comments are closed.