Реакція республіканських ЗМІ в США на “миротворчу” політику Трампа

Єлизавета Козловська

Опубліковано: 16-03-2025

Розділи: Огляди, аналітика.

0

В українських медіа кожна заява Трампа подається та сприймається у негативному світлі, що не дивно, адже політика Президента США мало резонує з інтересами України. Республіканські ЗМІ натомість мали б підтримувати свого ідейного лідера, проте і вони критикують миротворчуриторику.

Улюблена газета Трампа

21 лютого газета The New York Post випустила номер, на першій сторінці якого було зображення Путіна, і заголовок: “Президент Трамп: ось це диктатор”. У статті “10 правд про українсько-російську війну, які ми ігноруємо на свій страх і ризик”, автором якої є Дуглас Мюррей, описано 10 аргументів на користь української думки. Серед головних тез:

  • “Володимир Путін почав цю війну, незважаючи на слова Трампа кілька днів тому”
  • “Путін вторгся в надії зжерти країну оптом”
  • “Українці та росіяни – не «один народ — єдине ціле», як писав Путін у есе 2021 року”
  • “Путін – диктатор. Путін керував Росією залізною рукою КДБ з моменту приходу до влади в 1999 році”

Джерело: The New York Post

Дуглас Мюррей — журналіст, письменник та політичний коментатор, що має авторитет серед людей правого спрямування, тож його підтримка є неабияк важливою для України. У 2017 році повідомляли, що The New York Post — улюблена газета Трампа, а її власник— Мердок Руперт — підтримує тісні контакти з президентом.

Підтримка прийшла, звідки не чекали

23 лютого на YouTube-каналі Fox News вийшло інтерв’ю з Міністром оборони США —Пітером Гегсетом. Під час розмови Гегсет говорив відверто проросійськими наративами, на кшталт “не все так однозначно”. Натомість ведуча Марта Маккаллум сказала: “Ви самі нещодавно називали Путіна садистом і диктатором. Тепер ви хочете віддати йому Україну? В чому логіка?”. На свій захист міністр почав виправдовуватись, що це його думка як звичайного громадянина, а як міністр він шукає компромісів для досягнення миру, що в цілому виглядало не надто переконливо.

Це інтерв’ю важливе не тільки тим, що показує опір Трампу серед республіканських ЗМІ, насамперед воно дискредитує команду Президента США його ж членами.

Джерело: YouTube-канал LiveNOW from FOX

Підтримка від авторитетів

8 березня The Wall Street Journal опублікувала статтю під назвою “Діра розміром з Америку у військових зусиллях України”. У ній автори пишуть, що припинення військової допомоги для України матиме такі наслідки:

  • Підрив міжнародного авторитету США
  • Посилення Китаю Та Росії
  • Світова нестабільність

“Якщо США покинуть Україну попри всю її мужність та жертви, це буде стратегічною, економічною і моральною катастрофою, яка зменшить наш вплив у світі і завдасть шкоди нашій економіці. Допомагаючи Україні, ми ставимо інтереси Америки на перше місце”.

The Wall Street Journal позиціонується як газета, що розрахована на бізнес-кола, а основними її темами є: економіка, політика, бізнес, технології, тощо. Враховуючи вищесказане, підтримка від видання такого штибу є надзвичайно важливим, оскільки це впливає на підтримку українців не тільки від влади Америки, а й від впливових людей, та й Трампу варто хвилюватись щодо настроїв його електорату.

Останні новини чітко показують, що постать Трампа ділить людей не за політичними поглядами, а за вмінням критично мислити. Саме тому, не зважаючи на ідейні розбіжності, більшість підтримує українську сторону у цьому протистоянні.

Єлизавета Козловська, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка

Comments are closed.