Sensitive контент для Instagram = блокування контенту про війну в Україні

Вікторія Пилипюк

Опубліковано: 18-02-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

З початком повномасштабного вторгнення Instagram перетворився на величезну площадку поширення інформації про війну в Україні. Про те, як ця соціальна мережа позитивно впливає на хід війни написав Микола Кучер у своїй статті «Як Instagram пришвидшує нашу перемогу». Але розглянемо й інший бік медалі.

Чутливий контент — це своєрідний фільтр, у якому заборонена мова ворожнечі, залякування, сексуальний контент і т.ін. Задумка дуже добра, але після 24 лютого, коли користувачі почали поширювати фото-відео фіксації злочинів російської армії, Instagram почав масово позначати такий контент чутливим, видаляти дописи, а людям блокувати сторінки.

(скрін з Instagram)

Радіо Свобода пояснює, що Meta має власні правила модерації, які не є публічними, тому незрозумілі користувачам. Активістка ініціативи STOP BLOCKING UKRAINE Аліна Андреєва додає: «Вони, звичайно ж, не публікують цю інформацію у публічному просторі, щоб дійсно терористичні організації не мали ключ до того, як подавати інформацію. Але разом з цим це грає таку роль, що ми не можемо передбачити, за що акаунт буде видалено незворотно».

Тобто зараз, щоб втратити акаунт в соціальній мережі достатньо написати «москаль» чи «русня», що заважає поширювати інформацію, як медіа, так і звичайним користувачам.

Які труднощі виникають в українських медійників

  1. Виконавчий директор «Української правди» Андрій Боборикін поділився інформацією, що вони почали більш стримано працювати з контентом, адже ці обмеження коштують їм декілька мільйонів переходів на сайт на місяць.
  2. Керівниця відділу роботи з соціальними мережами Starlight Media Новини Дарина Манзюк у коментарі для «Фактів» також додала, що сторінки холдингу мали проблеми навіть тоді, коли згадували слово «Азов», тому вони уникали цю назву і замінювали на «захисники Маріуполя».
  3. Марія Фуртас, засновниця українського бренду Cultnaked, розповіла, що причиною її бану в соціальній мережі стала публікація, де на фото була російська ракета, яка влучила в будинок у Києві.

Ці та багато інших випадків свідчать, що висвітлювати воєнні події в Україні у соціальних мережах Facebook та Instagram — досить ризиковано, адже є ймовірність залишитись без акаунту. Деякі медіа-ресурси почали завуальовувати слова, які могли б не сподобатись корпорації Meta, але з фото ситуації складніші.

Реакція відомих людей

(скрін з сайту електронних петицій)

ТСН повідомляє, що українські зірки звертались до президента Володимира Зеленського з петицією, щоб він звернувся до Meta (Facebook, Instagram).
Петиція зібрала 25 тисяч підписів і зараз перебуває на розгляді у президента.

Отже, поки що публікувати щось на тему війни в Україні у Instagram потрібно стримано та з обережністю. Маємо надію, що компанія прислухається до наших закликів і проблему із блокуванням чутливого контенту, як от воєнних злочинів росіян, буде вирішено.

Вікторія Пилипюк, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.