Тенденції, які ніколи не змінюються: що не так з новинами ТСН

Єлизавета Петрій

Опубліковано: 26-08-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Багатьом із нас хочеться знайти медіа, яке б нас влаштовувало на всі 100%. Так, щоби інформація була і цікава, і перевірена, і збалансована, й об’єктивна та правдива. Проте серед найпопулярніших новинних медіа все одно залишаються ті, що не надто переймаються якісним наповненням. Медіакритика вже неодноразово писала про «специфічний» підхід ТСН до висвітлення новин, і нинішній огляд засвідчує, що тенденція до «жовтизни» тут не змінилася і під час великої війни.

Сумнівні джерела

Нещодавно вийшла новина з разючим заголовком, яка неабияк сколихнула українців. Виявляється, журналістка посилалася на російський телеграм-канал, який має «свої джерела у Кремлі».

25 серпня 2023 року публікується новина із заголовком «Пригожин маніакально піклувався за свою безпеку польотів: перед авіакатастрофою йому заборонили змінювати маршрут», де також вказується як джерело російський телеграм-канал. То чим така журналістика відрізняється від дворових пліток?

Без посилань

А ось що по-справжньому дивує – це інформація від журналіста без належної експертної думки. Такі новини іноді можуть навіть нашкодити читачам.  До того ж абсолютно неприпустимо не вказувати фахівця, якщо твій матеріал потрапить у розділ «Здоров’я». Також у цих журналістських роботах прослідковується певна закономірність – автор посилається на уявних господинь, дієтологів, лікарів і психологів.

Нагнітання

Неодноразово можна помітити тенденцію ТСН до залякування населення: то ядерна катастрофа настане, то можливий напад з Білорусі, то висока ймовірність ракетних ударів, то зима буде важкою. Словом, все дуже-дуже погано, якщо читати такі новини.

Курйозний факт: інколи одна інформація може суперечити іншій. Наприклад, 21 серпня 2023 року міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що зиму українці переживуть навіть попри російські атаки. Вже 23 серпня 2023 року ТСН викладають новину, де хоч із посиланням на мера Львова, проте недоречно підіймають паніку серед людей щодо двох місяців без світла.

Сексуальна об’єктивація

У центрі подій, як завжди, жінки. Неможливо на такі новини не реагувати, адже завжди виникало чимало запитань до цих публікацій: «Для кого це написано? Що цим хочуть сказати? Невже нема про що писати? Коли жінок припинять оцінювати як товар?».

Сенсаційність

Для такого існує цілий розділ «Цікавинки». Можна надірвати живіт від сміху, поки читаєш заголовок, не дійшовши ще до самого тексту. Проте, на жаль, багато новин із цього розділу пов’язані з сексуальною тематикою. Ця інформація подається вкрай  вульгарно та нестримно, що викликає неприємні відчуття після прочитання. Через це один із гумористичних телеграм-каналів створив мем із журналісткою, яка писала дивні матеріали.

Беручи до уваги все вищесказане, варто ретельно обирати медіаресурс, який би міг задовольнити ваші потреби у достовірній та важливій інформації або ж, якщо все ж таки вам до вподоби ТСН, то не забувайте  критично ставитись до того, що там написано.

Єлизавета Петрій, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.