Українські інстаграм-блоги про мистецтво, яким хочеться поставити лайк

Милослава Карпенко

Опубліковано: 24-05-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

Вже давно соцмережі стали для нас не лише середовищем для відпочинку чи спілкування, а й освітньою площиною. І в залежності від того, чим кожен користувач цікавиться і наповнює свою стрічку, це може бути на користь саморозвитку, або навпаки, заповнювати голову непотребом.

Сьогодні звернемо увагу на Instagram-проекти. Як усім відомо, це насамперед мережа візуальна, що зі звичайних фото переросла в потужний простір для обміну інформацією. Але красива картинка все одно залишається найнеобхіднішим критерієм для користувачів. Тому це гарний майданчик для тих, хто хоче говорити про мистецтво – передусім, зображувальне. Розповідаємо про чотири українських блоги, які гармонійно «вписались» в інстаграмний формат.

1. Вірші, що стріляють у серце

Так можна коротко описати @postril.ua. Авторки позиціонують блог, як «культурна зброя». Контент загалом складається зі статей про різних українських діячів культури, рекомендацій з літератури чи музики, новин зі світу культури. Але основне – це багато красивої поезії. Візуал, порівняно з різкою й гучною назвою, дуже ніжний і витончений. Але крізь цю ніжність промовляється чітка позиція. Також, постріл – це багато про волонтерську діяльність, багато зборів та благодійних розіграшів.

2. Бунт проти необізнаності

Хто вони? Онлайн медіа про українську культуру, історію, та суспільство. Серед основних цінностей – свідомість, щирість та справедливість. Основною метою для себе ставлять змінювати шаблонну думку українців про культурне життя нашої країни. Так позиціонує себе команда @bunt.ua. Насамперед в цьому блозі привертає увагу яскраве оформлення,  що дуже відповідає назві. А щодо наповнення матеріалами – діапазон тем дуже різноманітний. Цікаві статті з культурної та історичної тематики, інтерв’ю.

Автори підкреслюють, що прагнуть відкривати для підписників щось нетипове, що виходить за рамки загальної уяви, прагнуть розривати стереотипи. До прикладу, тут можна простими словами почитати та про історію фемінізму в Україні, і цікаві факти про письменників, і про культуру постчорнобильської епохи та багато-багато іншого.

3. Бачити те, що приховане від неуважних очей

Це однозначно про Олену @the_mysteztvo – мистецтвознавицю зі Львова. Дівчина має культурологічну освіту і закохує в живопис з першого погляду. Вона дуже добре знається на образотворчому мистецтві та на античній міфології, а також окрім інформативних постів є багато смішних мемчиків з мистецькими шедеврами. Тут можна дізнатися цікаві факти про картини й художників (іноді навіть пікантні) міфологічні сюжети, які лягли в основу світових шедеврів живописом, і все це – з високим смаком і почуттям естетики, до того ж написано легко та жартівливо. Блогерка також проводить платні лекції для охочих дослідити якусь тему ще глибше. І разом з цим – не забуває про красу української культури, і поєднує наше зі світовим.

4. Колишні Вуса Гоголя

Кажуть, що це «найкрутіше українське медіа про культуру». Розповідають про літературу, мистецтво, кіно та серіали. Так, це про @gogol.media (які дійсно колись був сторінкою подкасту  «вуса Гоголя»). Візуал виглядає, як у справжнього серйозного сайту, дуже сучасно та цікаво. Одразу з першого погляду можна обрати пост, що найбільше зацікавив до прочитання. Окрім інформативних матеріалів з підбірками фільмів/книг, цікавими фактами чи розборами, часто це подається в нестандартній формі, «з приколом», до прикладу «тіндер письменника», чи «резюме художників».

З постів “гоголь меді” дійсно можна відкрити багато ґрунтовної цікавої інформації, але звісно, зважаючи на формат інстаграму, написано все як завжди коротко і влучно. Також медіа має ексклюзивний контент для свого Patreon, проводять лекції, книжковий та кіноклуби. Саме те, що потрібно для розширення світогляду!

Милослава Карпенко, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.