Як блогери пишуть про #bodypositivity: розглядаємо на прикладі інстаграм-блогерки Джаміли Джаміль

Катерина Денега

Опубліковано: 09-11-2023

Розділи: Огляди, аналітика.

0

XXI століття – час, коли соціальні мережі впливають на майже всі аспекти нашого життя. Однією з найактуальніших тем є бодіпозитивність. Instagram став важливою платформою для популяризації цієї філософії.

Блогери, які пишуть про бодіпозитив у Instagram, створюють контент, спрямований на підтримку позитивного сприйняття свого тіла та тіл інших людей. Вони спрямовані на боротьбу зі стереотипами щодо краси і форми тіла, і намагаються розширити розуміння краси та самоповаги.

Гарним прикладом є профіль Джаміли Джаміль – це відома актриса, комік, телеведуча та активістка, яка активно говорить про бодіпозитив та здорове ставлення до себе. Вона відкрито висловлює свої думки щодо цих тем і веде кампанії для просування позитивного ставлення до власного тіла.

У березні 2018 року Джаміль створила обліковий запис в Instagram під назвою «Я важу». Джаміль описує «I Weigh» як: «рух… для того, щоб ми відчули свою цінність і побачили, наскільки ми дивовижні, і дивилися поза плоть на наших кістках».

Скріншот облікового запису “I Weigh”

Обліковий запис вітає подання підписниками невідредагованих або намальованих селфі з хештегом #iweigh з текстом, що описує те, за що вони відчувають вдячність або чим пишаються. Частково завдяки цій роботі Джаміль увійшла до списку 100 жінок ВВС у 2018 році.

Ось основні характеристики дописів про бодіпозитив у Instagram-акаунті Джаміли Джаміль та I Weigh:

Особисті історії та досвід боротьби з комплексами, переживаннями і негативним сприйняттям свого тіла. Це допомагає іншим відчути себе менш самотніми в своїх власних переживаннях.

«Ненависть до свого тіла виснажує….. Це була одна з причин, чому я вирішила, що мені потрібні зміни багато років тому. Я проводила так багато часу, думаючи про те, як сильно я ненавиджу своє тіло, що, напевно, це було те, про що я думала найбільше. Занадто багато енергії йшло на мій негативний образ себе, і я чомусь вірила, що негатив врешті-решт зробить мене щасливою. Я думала, що одного дня вся ця ненависть до себе раптом перетвориться на любов до себе. Це було абсолютно нелогічно. Не можна ненавидіти свій шлях до любові чи карати себе за щастя» – допис на сторінці I Weigh.

Поради та підтримка: надає поради щодо самоповаги, прийняття та сприйняття свого тіла. Вони можуть також спільно зі своїми читачами обговорювати способи подолання негативних думок та емоцій.

Фото та відео: публікує фотографії і відео, які показують різноманітні форми тіла та розміри, підкреслюючи красу різноманітності. Вони часто використовують хештеги, такі як #BodyPositivity, #LoveYourself, #BodyLove, #iweigh тощо.

Скріншот з облікового запису “I Weigh”

«Досить – це вже занадто! Більше не дозволяйте розмірам вашого тіла визначати вашу цінність чи щастя. Ти заслуговуєш на все це.

Треба припинити відкладати побачення, носіння бікіні, татуювання, інтимні стосунки чи відпочинок доти, поки ви не станете “достатньо худими”. Ваше тіло феноменальне. Не витрачай більше ні секунди на війну з собою. У вас є одне життя. Не витрачайте його, спостерігаючи за тим, як інші насолоджуються ним. Це зламає вас. Ти заслуговуєш на краще. Я кохаю тебе, завжди» – допис на сторінці I Weigh.

Гіперреалізм: часто показує своє життя без фільтрів, показуючи реальні моменти, не ретушовані зображення із своїми недоліками. Це сприяє більш реалістичному уявленню про те, як виглядають люди.

Скріншот з облікового запису “I Weigh”

Все це сприяє створенню позитивного середовища для обговорення та прийняття себе та інших, незалежно від зовнішнього вигляду. Завдяки підтримці та активності спільноти «I Weigh», багато людей починають вірити у власну цінність та стають більш самосвідомими. Ця платформа також активно залучається до активізму та публічних дій, спонукаючи своїх прихильників до важливих суспільних питань, таких як фемінізм і рівність.

Катерина Денега, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка

Comments are closed.