Як медіа використовують Reels в Інстаграмі

Інна Староста

Опубліковано: 27-02-2025

Розділи: Огляди, аналітика.

0

З чим у вас асоціюється Інстаграм? З блогерами, котиками чи мемами? Розуміючи наші з вами уподобання, ЗМІ почали використовувати різні інструменти для приваблення авдиторії, і Reels – один з них. Як саме його використовують журналісти, розглядаємо на прикладі  трьох медіа: “BBC Ukraine” , “ТРК Перший Західний” та “Букви”.

  • Reels – це функція Instagram, що призначена для створення та перегляду коротких захопливих відео.
  • Reels дозволяє користувачам записувати, редагувати та ділитися відеороликами тривалістю від 15  секунд до декількох хвилин, та накладати на них звуки, текст та інші креативні елементи.
  • Основна мета Reels — привернути увагу аудиторії.

Стилістичне оформлення сторінки

На аватарці кожного медіа стоїть їх офіційний логотип. Під нею можна помітити короткий опис медіа та корисні посилання. Кількість читачів та дописів у всіх трьох медіа достатньо різні. Це залежить від популярності медіа, як часто вони залишають посилання на соцмережі на сайті під публікаціями, та коли була створена сторінка.

Активність у медіа однакова: щодня публікують статті, новини, тощо, а так само і сторіз, а інколи і можуть проводити прямі етери. Кожне з цих медіа має так само “вибрані” сторіз з різними тематиками (новини, постаті, історії війни, культура, реклама тощо). “ТРК Перший Західний” їх має значно менше ніж “Букви” та “ВВС”. Натомість воно має більше відеодописів, а не фото.

У “Букви” та “ВВС” подібний стиль викладу новин: це заголовок на першому фото, а наступні фото з текстом зі статті. Переважно вони скорочені, і в кінці завжди лишають посилання на повну статтю на сайті. “Букви” мають ще певний стиль – медіа виділяє основний контекст завжди червоним. “ВВС” так само, але лише у відео. «ТРК Перший Західний» не завжди підписує текстом фото у дописі, що доволі незручно, адже не зовсім зрозуміло, який стосунок має фото до допису.

Reels – як зробити зручнішим для користувача

Більшість Reels на сторінці медіа – це їхні сюжети з телебачення або зняті відео очевидцями, які подають як коротку новину. Інколи трапляється спеціально створений Reels – окремо для інстаграм-авдиторії. Часто там можна побачити красиве оформлення та музичний супровід, адже це швидше розкручує перегляди. Але переважно це сюжети із текстовим супроводом, адже читач в соцмережі не завжди має змогу слухати , зате може прочитати, поки сидить десь у черзі наприклад або нудьгує на тих же парах в університеті. Так роблять “Букви” та “ВВС”, а “ТРК Перший Західний” не підписує сюжети.

Тривалість відео – переважно не більше хвилини, якщо сюжет не скорочують. “ВВС” та “Букви” часто використовують хештеги та музику для відео в інстаграмі – адже це теж хороший спосіб залучення авдиторії, а також бажання слідувати трендам. Таким чином медіа набирають більше переглядів.

Статистику теж можна побачити на фото: кількість переглядів, коментарів та поширень. Окрім конкретних відео новин чи сюжетів, “ВВС” використовує ведучого у кадрі, що розповідає інформацію. Це теж буває інколи зручно, коли не маєш часу читати текст, а вмикаєш новини на фоні поки готуєш, чи керуєш автомобілем. Приклади Reels у “Буквах”, “ВВС” та “ТРК Перший Західний”.

Величезний плюс інстаграму – читач може переслати дописи медіа до себе в сторіз або комусь в дірект, і таким чином більше людей змужуть прочитати новину. Власне, таким чином швидко поширюються різні події, адже багато людей не стільки перуглядають новини на сайті видання чи гуглі, скільки у соцмережах, і долучають до цього інших.

Інна Староста, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка

Comments are closed.