«Є що слухати»: огляд музичних ЗМІ України
Вікторія Стень
Опубліковано: 25-01-2023
Розділи: Огляди, аналітика.
0
«Хорошої української музики мало, тому я російську слухаю». Ця фраза у різних варіаціях лунала настільки часто, що у декого могло скластися враження, що безліч якісних українських музикантів ілюзія. Ці міфи розвіюють українські музичні медіа, які, до речі, писали і пишуть українською мовою. Про історію української музичної журналістики МедіаКритика вже розповідала. Сьогодні пропонуємо огляд декількох вартих вашої уваги українських музичних ЗМІ.
Так, багато з нас чули про СЛУХ і бачили їхній класний дизайн сайту, а ті, що не чули – радимо переглянути.
Головна особливість цього медіа в тому, що вони допомагають молодому українському артисту створити собі ім’я. Вони ніколи не цурались писати про маловідомих або непопулярних виконавців, але й не забували за світових зірок. Також над ресурсом працювали такі ж студенти, як і їхні читачі зараз. Хоча вікова категорія, за даними самої редакції, досить широка.
СЛУХ також активні у себе в телеграм-каналі, мають відкриті коментарі, де кожен охочий може залишити відгук і регулярно випускають відео для свого ютуб-каналу.
У контенті переважають новини музичної індустрії, але є в них своя крута фішка – видання створює безліч різних плейлистів з українською музикою, оновлюють їх щомісяця. І навіть мають плейлист під назвою «Яку музику слухають на фронті. Плейлист від бригади ЗСУ на півдні України», який допоміг створити ветеран АТО.
Rap.UA як зрозуміло з назви – це видання про реп-виконавців України та світу. Вони також приділяють увагу новим українським реп-виконавцям в рубриці «Нове ім’я». Це досить корисна справа, особливо в умовах, коли слухачі не помічають нових цікавих українських співаків.
Тут також є багато різного контенту для прочитання, а ще rap.ua приділяють увагу поточним музичним подіям і завжди сповіщають про концерти, виступи в тому чи іншому місті України. Повертаючись до слів, що медіа приділяють увагу новим реп-виконавцям – у них є унікальна рубрика Reload.today, де публікують пости-рефлексії!
«Твій гайд локальною сценою» – так себе характеризує видання Neformat. Довго випускали матеріали двома мовами: українською і російською, але з часом перейшли на державну мову. Як сказано у них на фейсбук-сторінці, пишуть вони про якісну українську некомерційну музику.
На сайті можна знайти дуже цікаві статті та рецензії на альбоми, треки та іншу творчість наших артистів, є досить велика новинна стрічка. Є у Neformat і форум, але, на жаль, оновлень там не було давненько. Натомість вони активно займаються афішою: події там розписані на 1-2 місяці наперед.
Також вони приділяють увагу музиці у контексті війні в Україні, що безумовно виділяє їх серед багатьох інших музичних ресурсів: як музика розвивається попри воєнний стан, як виконавці створюють музику незалежно від емоційного стану через війну, а ще – як музика перетворюється на зброю.
На особливу згадку заслуговує журнал Потоп – єдине в Україні друковане видання про музику та культуру.
Журнал запустили у 2021 році силами редакції однойменного телеграм-каналу та подкасту про музику. Сучасний і модний дизайн, актуальні новини музичного світу, а ще 100% прибутку з продажу журналу йде на потреби військових, а конкретно – музикантів та музиканток, які зараз захищають Україну від агресора.
Це лише мала частина ресурсів, які допоможуть зорієнтуватися в українському світі музики. Про них важливо знати, адже хто як не вони розкажуть вам про новинки української музичної індустрії. Головне пам’ятати, що українці – надзвичайно мелодійний народ з безліччю цікавих артистів, вартих саме вашої уваги.
Вікторія Стень, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка