Зміни у настроях: як «The Washington Post» подає новини про російсько-українську війну

Анна Мурашева

Опубліковано: 12-02-2024

Розділи: Огляди, аналітика.

0

«The Washington Post» – це найбільша газета столиці Сполучених Штатів Америки, а також одна з найстаріших та найвпливовіших. Вона містить у собі як термінові новини, репортажі з місць подій, так і нариси та статті на національні та міжнародні теми. Сьогодні розглянемо, як видання пише про Україну, та чи змінилася кількість публікацій та їхній контекст перед повномасштабним вторгненням та після.

Настрої до повномасштабного вторгнення

Переглядаючи матеріали «The Washington Post» від початку війни в Україні, а саме від 2014 року, бачимо, що тоді було досить багато матеріалів про перебіг подій, власні припущення та аналітика. У порівнянні з минулими роками, коли журналісти висвітлювали українську тематику досить обмежено, бачимо помітне зростання зацікавленості подіями.

Джерело: The Washington Post

Джерело: The Washington Post

Джерело: The Washington Post

Більшість із матеріалів були інформаційними: розповідали про анексію Криму, втечу чинного президента України та наслідки вторгнення. Також можемо натрапити на аналітичні статті, де розглядалися причини анексії Криму росією.

Проте зацікавленість швидко вщухла – бачимо, що навіть за пів року до переломного 24 лютого 2022 року, згадки про Україну були вкрай рідкісними. Увага повернулася з подвійною силою лише за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення – все частіше з’являлися матеріали про нарощування російських військ біля кордону.

Джерело: The Washington Post

Дещо малий обсяг висвітлення війни після 2014 року можемо пояснити тим, що події в Україні до повномасштабного вторгнення не мали значного впливу на світ: його економіку, безпеку та ресурси. Звичайно, журналісти час від часу поверталися до подій в Україні, проте, оскільки нам є з чим порівняти, розуміємо, що цього було недостатньо.

Висвітлення війни після повномасштабного вторгнення

Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року сколихнуло весь світ. Після початку війни «The Washington Post» значно збільшили обсяг матеріалів висвітлення української тематики.

Джерело: The Washington Post

Джерело: The Washington Post

Журналісти редакції одними з перших інформували світ про вторгнення, і маємо віддати належне: інформували доволі якісно. «The Washington Post» хоч і транслював різні боки війни, проте загалом засуджував дії росії та зосередився на подачі коректної інформації.

Більша частина публікацій були суто інформаційними, що розповідали про новини з фронту, перебіг бойових дій, новини про втрати противника та масштаби руйнувань на території України. Інша значна частина була присвячена реакції міжнародної спільноти на події, коментарям представників інших країн. Також публікувалося чимало аналітичних статей, які розглядали теперішній стан справ, прогнозували майбутнє та аналізували його можливі наслідки.

Джерело: The Washington Post

Джерело: The Washington Post

Джерело: The Washington Post

Тільки тоді, коли російсько-українська війна торкнулася світової економіки, політики та національної безпеки – збільшився обсяг висвітлення подій. Саме після повномасштабного вторгнення тема війни набула широкої уваги у США, мабуть частково через те, що це вплинуло й на їхнє життя.

Два роки опісля

Наприкінці грудня 2023 журналісти помітили, що “The Washington Post” прибрали вкладку «Війна в Україні» з головної сторінки свого сайту.

І справді, зараз, якщо зайти на сайт газети, бачимо, що вкладка «War in Ukraine» є окремою рубрикою в розділі «Світ», що розділяє своє місце разом з рубриками «Африка», «Америка», «Азія», «Європа» та «Близький Схід».

Фото: Ipress

Саме цей факт є підтвердженням, що зараз, перед другою річницею повномасштабної війни в Україні, газета “The Washington Post” висвітлює події не так прискіпливо, як раніше. У стрічці й досі бачимо матеріали та новини про перебіг подій, проте їх дуже мало і висвітлюють вони лише малу частину того, що відбувається зараз на фронті.

Джерело: The Washington Post

Джерело: The Washington Post

Подача контенту також сильно змінилася. Бачимо дедалі більше статей, часто песимістичних, що прогнозують довгострокові наслідки війни для України, Європи та світу. Багато уваги приділяється питанню біженців та руйнувань на територіях України, можливості їхнього відновлення та прогнозам на наступні роки.

Підсумуємо, що загалом, «The Washington Post» добре виконує свою функцію інформування суспільства, оскільки думки в ньому часто є коректними та виваженими. Висвітлення війни в Україні у газеті є різнобічним, оскільки журналісти надають різну за тематикою інформацію про війну, аналізують її та користуються різними джерелами. Також видання послідовно критикує дії росії і наголошує на потребі допомоги Україні від інших держав.

Анна Мурашева, студентка факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка

Comments are closed.