Ненудна українська кінокритика

Іванна Кравченко

Опубліковано: 26-12-2021

Розділи: Стандарти якісної журналістики.

0

Усі ми любимо кіно, проте не всі можемо критично, а головне фахово оцінити конкретну картину, її творців чи подію у світі кіномистецтва. Це завдання професійних кінокритиків, які на відміну від пересічних інтернет-критиків сповідують журналістські стандарти та намагаються дотримуватись об’єктивності. Сьогодні в Україні якісну кінокритику можна знайти не лише у спеціалізованих, а й у суспільно-політичних виданнях, блогах та навіть на ресурсах іншого мистецького спрямування. Розглянемо декілька прикладів.

Онлайн блог Vertigo

Тут і конструктивна критика нових фільмів, з усіма їхніми перевагами та недоліками, причини переглянути давно забуту кінострічку, відповіді на хвилюючі питання про ваш улюблений серіал, короткі та свіжі новини зі світу кіноіндустрії. Вам нагадають за що ви полюбили кінофільм «Амелі» чи за що ви обожнюєте Тарантіно. Для вас відкриють закулісну роботу над фільмом, принципи зйомки Тарковського, а також пояснять, що означає кольорова палітра у кінострічках Веса Андерсона.

Основна перевага ресурсу – актуальність, вони пишуть про те, що цікавить людей тут і зараз. А ще мова текстів доволі проста і зрозуміла, ніби з вами говорить не журналіст-кінокритик, а ваш друг, який присвятив своє життя вивченню кіно, як мистецтва.

 

BBC Ukraine

Всі ми знаємо ВВС Ukraine як британський новинний іномовник про події в Україні та світі. Але цей ресурс також може похвалитися якісними матеріалами про кіномистецтво. BBC – досить старе та авторитетне британське видання, яке не лише дотримується журналістських стандартів, але й засновує їх. Та придивімось детальніше до культурного розділу. Кожен матеріал про кіно починається зазвичай влучним інфоприводом: річниця з виходу кінострічки або ювілей режисера, скандал або вихід нового фільму. Окрім опису режисерських прийомів, акторського складу та сюжету тут є і інформація про історію створення фільму.

Цікаво, що BBC не подає свою думку, а збирає думки глядачів, кінокритиків, акторів та інших людей, що працювали над створенням кінострічки. Звідси й той об’єктивний стиль тексту, за який читачі так полюбили BBC. Вони не нав’язують свою думку, а дають змогу зважити всі «за» і «проти» та самому зробити висновки.

 

Vogue Ukraine

Якби йшлося про суто кінокритичні видання, то журнал Vogue навряд чи б потрапив у цей список, адже він дещо іншого профілю. Але і тут можемо знайти гарні кінокритичні матеріали. Vogue – це про моду, культуру та їхню критику, а отже і кінокритика цього ресурсу пов’язана з модою. Тексти зазвичай присвячені описам костюмів героїв, цікавими деталями з життя акторів, а також підбірками фільмів і серіалів. Видання об’єднує певне коло людей, яким цікавий не стільки процес створення кіно, скільки те, що залишають після себе кінокартина чи нова колекція одягу: враження, емоції, відгуки і т.ін.

Українська кінокритика активно розвивається у виданнях різного профілю. Вона може репрезентувати фільми через моду, політику, історію або просто допомогти вам зорієнтуватися у сучасному кінопросторі.

Іванна Кравченко, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка

Comments are closed.