Соцмережі хочуть приховати від нас правду або Чому Meta і Tik-Tok блокують контент, пов’язаний з війною?

Анастасія Жулкевич

Опубліковано: 21-09-2022

Розділи: За що критикують медіа?, Свобода і цензура.

0

І як цьому можна зарадити на державному рівні

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, буквально щодня з’являються нові й нові блокування, погрози про видалення та тіньові бани сторінок українських блогерів та користувачів.

Не є секретом, що модерує популярні Instagram та Facebook компанія Meta, яка вже понад двісті днів не може впоратися з російською пропагандою та фейковими профілями, що безжально атакують наші сторінки. Окрім цього автоматичні алгоритми соцмереж потребують змін, існує проблема якості модерування контенту з України (політика компанії щодо контенту не адаптована до реалій війни в Україні).

Видалена сторінка української блогерки Юлії Вербинець

Зазвичай фото та інста-сторі видаляють через “мову ворожнечі”, “неприйнятний контент” та інші нерезонні причини.

Схожа проблема торкнулась й іншої соціальної мережі – Tik Tok. Варто зауважити, що головний офіс, де модерували український контент знаходився в росії протягом довгого часу, лише нещодавно перемістившись до Польщі. Це даватиме свої результати, але за місяці війни надто багато було видалено контенту, що був учасником гострої інформаційної боротьби, закликами про допомогу та джерелом новин.

Задля вирішення ситуації, міністерство цифрової трансформації України офіційно звернулося до американської корпорації Meta Platforms. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«У нас триває жорстока війна, тому несправедливо модерувати український контент за правилами мирного часу. Соцмережі створені для того, щоб розповідати правду. Мільйони українців із першого дня війни об’єдналися та діють як єдиний інформаційний фронт. Поширюють новини в соцмережах, збирають кошти для армії, медиків та людей, які все втратили. Кожен активіст, блогер, волонтер використовує свою довіру та репутацію для доброї справи» – зазначає Михайло Федоров.

Схоже звернення відбувається вже вдруге, оскільки перша травнена заява не дала бажаних результатів.

Сьогодні блогерські та стратегічно важливі сторінки досі стикаються з проблемою блокування.

До прикладу, 9 вересня заблокували сторінку патрональної служби полку “Азов” у Facebook та Instagram.

З такими ж проблемами мають справу й маленькі сторінки користувачів соцмережі.

Коментарі з телеграму:

Наразі користувачі намагаються самостійно вирішити проблему численними запитами до команди підтримки модерацій та уникаючи заборонений слів. Українські блогери також співпрацюють з кіберполіцією задля збереження сторінок та їх волонтерської діяльності.

Анастасія Жулкевич, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка

Comments are closed.