Тулсі Габбард: Як “фаворитка путіна” поширює наративи Кремля в США

Марія Ковба

Опубліковано: 04-03-2023

Розділи: За що критикують медіа?, Маніпуляція, пропаганда.

0

Тулсі Габбард — американська політикиня та член Демократичної партії. Представляє виборчий округ штату Гаваї. Тулсі — Майор Національної гвардії США та ветеран Іракської війни. Балотувалась у президенти США як кандидат від Демократичної партії. Була противницею Барака Обами, сьогодні ж активно критикує Джо Байдена та його політичний курс. Зачасту з’являється на телеканалі Fox News. Вважається, що Fox News — це одна із найбільш упереджених телекомпаній США, яка активно підтримувала Дональда Трампа.

Фото: pbs.org

В українському медіапросторі Тулсі з’являється винятково у негативному контексті. Політикиня завзято підтримує дезінформацію Кремля та транслює її на свою аудиторію. Цікаво, що Габбард має не лише відверту антиукраїнську позицію, а й недружньо звертається у бік Польщі. 25 квітня 2018 року Габбард звинуватила Україну та Польщу у тому, що вони буцімто “возвеличують нацистів” і “заперечують Голокост”.

 Зв’язки Габбард з Москвою

Тулсі Габбард вже неодноразово звинувачували у зв’язках із путіним, проте це не заважає їй виступати у якості експертки в ефірі Fox News. Крім теми війни, Габбард активно дезінформує світ, зокрема, про наявність розробок зброї масового ураження в біолабораторіях України. Про це трохи згодом, а зараз розберемося, чому Габбард пов’язана з росією.

Колишня офіцерка резерву армії США вже декілька років працює на іноземну аудиторію за гроші кремля. Своїми виступами та заявами жінка практично відкрито висловлює підтримку росії, путіну та його політиці.

 Клінтон – Габбард

Члена нижньої палати Конгресу Тулсі Габбард розпочали пов’язувати з росією у 2019 році, коли та балотувалась у президенти США від Демократичної партії. Тоді її назвали улюбленим кандидатом путіна.

Втім, атака не була такої сильною до публічного висловлювання Хілларі Клінтон. В інтерв’ю подкасту, що висвітлює президентські перегони, Клінтон не назвала імені Габбард, але натякнула не неї:

«Я не роблю жодних передбачень, але, думаю, вони поклали око на декого, хто зараз бере участь у демократичних праймеризах, і пророкують її в кандидати третьої партії. Вона – лідер росіян. Вони мають купу будь-яких сайтів, ботів та інших способів підтримки її… Вони знають, що без кандидата третьої партії їм не виграти. Я не знаю, хто це буде, але можу гарантувати, що з’явиться дуже енергійний третій кандидат у ключових штатах, перемога в яких їм найбільше потрібна», – Хілларі Клінтон.

“Вони” – це і Кремль, і команда Трампа, у переобранні якого, на думку Клінтон, зацікавлений Кремль.

Габбард не залишилася осторонь й відповіла Клінтон, що вона “королева розпалювачів війни, втілення корупції, уособлення тієї гнилі, яка довгий час розкладала Демократичну партію, й нарешті вийшли з тіні”.

Тулсі також заявила, що Хілларі чужими руками координувала кампанію зі знищення її репутації, оскільки, за словами Габбард, Клінтон боялася загрози.

До речі, за цей натяк Габбард спробувала відсудити у Клінтон 50 мільйонів доларів, проте пізніше позов був відкликаний.

Скриншот із twitter @TulsiGabbard

Водночас за Тулсі Габбард заступився сенатор Берні Сандерс й президент Дональд Трамп. Вони заявили, що можна не погоджуватися з нею з будь-яких питань, але припускати, що вона є іноземним агентом, обурливо.

Підтримка росЗМІ

У 2019-му самі американські ЗМІ запідозрили Габбард у зв’язках із росією. Вони заявили, що москва підтримує одного з можливих кандидатів у президенти США від Демократичної партії.

Все через дослідження експертів, які відстежують сайти та соціальні мережі. Вони відзначили зусилля російських ЗМІ щодо підтримки Габбард. Так, з моменту її оголошення про свою участь у президентських перегонах у січні на російських проурядових сайтах з’явилося щонайменше 20 матеріалів, присвячених Габбард. Під підозру потрапили й англомовні Russia Today, Sputnik News та Russia Insider.

В більшості матеріалів, ЗМІ активно висвітлювали заяви Габбард про вступ до передвиборних перегонів, відстоювали її позицію щодо Росії, а також зустріч із президентом Сирії Башаром Асадом у 2017 році. При цьому нападали на тих, хто вважав її “пішаком Москви”.

Скриншот із twitter @juliaDavis

Росіянка Елен Бренсон і Габбард

Ще один із зв’язків, які можна пред’явити Габбард – Елен Бренсон. У 2019 році вона як голова Координаційної ради російських співвітчизників в США була звинувачена в нелегальній роботі як іноземний агент. Її викрили у фінансуванні президенської кампанії одного з проросійських кандидатів у президенти США, екс-сенатора Тулсі Габбард. Як відомо, Бренсон отримувала від російського уряду фінансування у розмірі десятків тисяч доларів і використала їх для проведення заходів та обміну публічними повідомленнями за вказівками російського уряду та російських офіційних осіб.

Так, Олена Бренсон, відома також як Олена Чорних, була “жертвувачем” у кампанію Габбард. Вона відправила два окремих пожертвування через організацію зі збору коштів ActBlue. Жінка пожертвувала не так багато, лише 59,95 доларів. Але це одразу викликало підозру, чому лише один федеральний кандидат отримав гроші від уродженця росії.

За сукупністю звинувачень росіянці загрожує 35 років ув’язнення. За даними Мін’юсту США, 2020 року Бренсон поїхала до Росії. Приблизно 15 жовтня 2021 року під час інтерв’ю російському державному телеканалу Бренсон заявила, що покинула США, бо вважала, що її можуть заарештувати.

Фото: www.rbc.ru

“Проти” Путіна і “За” Байдена

Нині колишній член палати представників конгресу та екс-кандидат на пост президента США Тулсі Габбард називає американську владу паліями війни та звинувачує їх у брехні про ситуацію навколо України. Мовиться про повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну.

На її думку, американські політики зацікавлені в набиванні власних кишень в Україні, саме тому не покидають ідею ворожнечі з росією.

Габбард також виступає проти політики президента США Байдена, називаючи його диктатором. Наприклад, політикиня прокоментувала візит Байдена до Польщі. Під час свого виступу американський президент заявив, що Україна “ніколи не стане перемогою” для москви, а президент путін “не може залишатися на посаді”.

Так, Габбард заявила, що Байден не обмовився, а розкрив плани Білого дому. За її словами, американська адміністрація обманює свій народ, коли заперечує бажання змінити владу у росії.

«Президент Байден просто вголос озвучив цілі своєї адміністрації, які й полягають у зміні влади в Росії, у відстороненні Путіна від влади», – Тулсі Габбард.

Також вона зазначила, що США намагаються ізолювати Росію, стримати її, нашкодити населенню, сподіваючись, що люди скинуть президента і уряд.

Пізніше і сам Байден, і його адміністрація заявили, що не йшлося про зміну влади в Росії. Та Габбард і в цьому знайшла привід для поширення дезінформації.

Тулсі Габбард та Instagram

 Чому “фаворитка Кремля“?

  1. Ukraine isnt a democracy. Україна – не демократія.

Скриншот із Instagram @tulsigabbard

Американська політикиня 10 лютого 2022 року опублікувала відео у Instagram, в якому розповідає, що Україна насправді не є демократією.

Тулсі стверджує, що український президент закрив 3 телеканали навмисне, щоб утриматися при владі. Вона вважає, що саме ці ЗМІ відкрито критикували президента, й загрожували йому. За словами жінки, він ув’язнив голову опозиційної партії та переслідує її лідерів через їхню опозиційну політику.

Однак Габбард жодного разу не згадала той факт, що ці три телеканали були відверто проросійськими та загрожували територіальній цілісності України.

Цікаво, що Габбард не назвала імен як українського президента Зеленського, так і лідерів опозиційної партії. Крім того, з її уст не пролунали назви каналів. Мовиться про 112, NewsOne та ZIK.

  1. Ukraine will not become a member of NATO. Україна не буде членом НАТО.

Скриншот із Instagram @tulsigabbard

13 лютого 2022 року Тулсі заявила, що війну в Україні легко попередити. Мало того війну в Україні, у разі її початку, може зупинити президент США Джо Байден. Він має гарантувати Росії, що Україна не буде членом НАТО. З її слів, вона цілковито підтримує наративи путіна – НАТО несе загрозу для Росії.

Крім того, вона вважає, що Україна ніколи б і не стала членом НАТО. Однак, на її думку, США та інші країни Заходу лише дражнять Росію цим питанням.

Вона запитує свою аудиторію: “Можливо вони хочуть, щоб Росія вторглася в Україну?”.

WARMONGERS

Чи не у кожному її виступі можна почути про “warmongers” – розпалювачі війни. Вона вважає, що війна в Україні була спровокована не Росією, а США і країнами Заходу.

3. Come to an agreement: Ukraine will be a neutral country – i.e. no military alliance with NATO or Russia. Прийдіть до угоди: Україна буде нейтральною країною, тобто жодних союзів із НАТО чи Росією.

Скриншот із Instagram @tulsigabbard

27 лютого, вже на третій день війни, вона закликала укласти мирну угоду і встановити нейтральний статус для України.

Тулсі називає росіян і українців братами і сестрами і каже, що вони всі хочуть перебувати в мирі, попри те, що росіяни живуть під мирним небом і без повітряних тривог й ракетних ударів.

Вона вважає, що у всьому винна лише політика. Відповідальність за війну несе Байден, Зеленський й, безперечно, меншою мірою, путін.

В ефірі одного із телеканалів Габбард висловилася від імені всіх українців – “Українці злі на росію і на Америку теж! Українці думають, що Америка мала попередити цю війну”. Вже вкотре Тулсі не надає жодних джерел та доказів для своїх висловлювань.

  1. Biden’s priorities are screwed up. Пріоритети Байдена зіпсовані.

Скриншот із Instagram @tulsigabbard

Популізм — термін, яким можна охарактеризувати Тулсі Габбард. На своїй сторінці в Instagram Тулсі апелює до цін на пальне в Америці, які різко виросли. Ціни на пальне справді пішли вгору, однак Тулсі не надає жодного значення тому, що ціни виросли ймовірно через війну в Україні та не пояснює своїй аудиторії, що це, очевидно, ціна демократії.

Тулсі пише, що Байден спорожнує запаси палива в США та змушує американців страждати. Однак, жодних джерел про кількість відправленого пального від США в інші країни Тулсі не наводить (як і в усіх інших своїх дописах).

  1. Nuclear war with Russia. “SEEK SHELTER IMMEDIATELY”. Загроза ядерної війни. “Шукайте укриття негайно”.

Скриншот із Instagram @tulsigabbard

Знову ж таки warmongers (розпалювачі війни) ведуть нас до ядерної війни із росією. Такий висновок зробила Тулсі для своїх підписників в соціальних мережах.

Цікаво, що у своєму дописі демократка створює жахливу картину ядерної війни та няткає американцям: “Вам в цій війні не вижити”. Вона переконана, що в день, коли ракета полетить у напрямок до США, громадянам не забезпечать укриття та залишать на поталу долі.

Тулсі не робить висноків вкінці допису, але інтуїтивно висновок існує лише один: потрібно негайно зупити війну в Україні, навіть якщо ціна такої угоди — сама Україна.

  1. There are 25 to 30 US-funded biolabs in Ukraine. В Україні є від 25 до 30 біолоабораторій, які фінансували США.

Скриншот із Instagram @tulsigabbard

Один із останній фейків, які поширювала Тулсі, викликав чималий резонанс в українських медіа. Політикиня вважає, що в Україні є небезпечні біолобораторії, про які не можна говорити і які, в разі пошкодження, поширять ряд смертельних патогенів у США та світі.

Схоже, Тулсі знайшла ще одну причину для капітуляції України. У наступному дописі вона додає, що вже не така і впевнена у тому, що ці біолабораторії взагалі існують. Однак водночас її дуже турбує, чому вони є в Україні. Вона впевнена, що загроза є дуже реальною та потрібно вживати негайних дій! Будь-які джерела від Тулсі? Ні.

Видається, що така суперечність фактів — це один із видів маніпуляції. Авторка спершу дезінформує, згодом дещо визнає, що попередня інформація була, можливо, неправдою, але шок від першого повідомлення вже не дає людині адекватно сприймати другу частину повідомлення.

Instagram декілька разів позначав дописи Тулсі Габбард як неправдиву інформацію. Експерти із перевірки фактів Instagram визначили, що цитати Орвела, які опублікувала Тулсі, є неправдивими.

Скриншот із Instagram @tulsigabbard

 

Хто її фінансує

Тулсі Габбард веде свою діяльність завдяки пожертвам. І тут російський слід є також. Як зазначалося вище, президентську кампанію пані Габбард фінансував іноземний агент Елен Бренсон.

Ще одним джерелом фінансової підтримки, яке зокрема у 2021 році було найбільшим політичним донором Тулсі Габбард, є американська активістка Шенон Теннісон. Жінка після завершення холодної війни заснувала Центр громадських досліджень та досі є його президентом.

Фото: ukrinform.ru

Ця організація створює ідеалізований образ росії. Центр організовує поїздки до росії та заздалегідь переконує, що американцям це може здаватись мандрівкою на зустріч з ворогом, але насправді ворога не існує.

Шенон Теннісон американські ЗМІ називають апологеткою путіна. Вона неодноразово висловлювалась про підтримку його режиму. Зокрема активістка підтримала повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Пані Теннісон зауважує, що є відданою прихильницею Тулсі Габбард винятково за її позицію у політиці.

Пожертви для Тулсі Габбард здійснював Стівен Коен – історик університету у Нью-Йорку. Він вивчав історію СРСР. У 2008 році отримав Орден Дружби за великий внесок у зміцнення російсько-американського співробітництва. Також був лауреатом премії «Ліберті» за розвиток культурних зв’язків між США та росією.

Фото: ukrinform.ua

Позиція Стівена Коена була очевидна й щодо України. Події у 2014 році він не називав війною, а переконував, що українське населення пов’язане з російським за багатьма характеристиками і прагне єдності. Коен продовжував риторику про те, що НАТО не потрібно розширювати, А США не мають давати зброю Україні.

Також внесок під час президентської кампанії Тулсі Габбард здійснював працівник російської телекомпанії RT, який назвав себе “Goofy Grapes”.

Для чого нам перейматись Тулсі Габбард?

На жаль, Україна не вибудовувала комунікаційні звʼязки із західною аудиторією роками, в той час як Росія активно фінансувала англомовні російські телеканали, що вдало поширювали російські наративи. Тулсі Габбард сміливо можна назвати черговим проектом Кремля, який активно діє в соціальних мережах, так би мовити в тилу російсько-української війни. Нам однозначно варто відслідковувати такі російські проекти, щоби вибудовувати якісні комунікаційні зв’язки із західною аудиторію, щоб ця аудиторія у свою чергу розуміла: гроші платників податків та уся зброя, яка рухається в Україну, покликана боротись за свободу та демократію. Західна аудиторія має чітко розуміти, хто в цій війні є справжніми розпалювачами війн.

Марія Ковба, магістрантка факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка

Comments are closed.