Голос майбутнього: як ChatGPT допоможе журналістиці

Ліна Костенко

Опубліковано: 04-06-2023

Розділи: Нові технології медіа.

З кожним днем ​​технології штучного інтелекту дедалі більше впливають на різні сфери нашого життя, і журналістика не є винятком. ChatGPT, одна з передових технологій, розроблених компанією OpenAI, вже має величезний вплив на світ медіа. Але які ж все таки плюси ChatGPT для колег-журналістів і чи є вони взагалі?

Є безліч причин, чому ChatGPT не стане кращим за живого журналіста і не забере у нього роботу. Тоді яка ж користь від усіма улюбленого чат-боту? Насправді, плюсів достатньо. Вони безумовно дрібні, але значно прискорять роботу журналісту, який прагне оперативності:

• Автоматизація рутинних завдань

ChatGPT допомагає автоматизувати безліч рутинних завдань, таких як генерація заголовків, написання коротких анотацій та складання оглядів новин. Це дозволить журналісту приділити час важливішим завданням у своїй роботі.

• Швидке створення чернеток

ChatGPT здатний швидко генерувати якісні чернетки статей, що значно скорочує час на підготовку матеріалів. Журналісти можуть використовувати ці чернетки як основу, на якій ґрунтуватиметься майбутня стаття.

• Розробка нових інструментів

Тривала співпраця між розробниками AI та журналістами може призвести до створення нових інструментів у майбутньому, для специфічних потреб журналістів та медіа-індустрії.

• Розпізнавання фейкових новин

ChatGPT чесно зізнається про свої здібності та не бере на себе відповідальність за достовірність інформації, яку надає, тому цим вже має зайнятися уважне око журналіста. Але все ж вміє розпізнати фейки, якщо поставити йому конкретні питання з посиланням на новину.

ChatGPT, безумовно, змінює журналістику та медіа-індустрію, надаючи нові можливості для створення контенту та прискорення процесів. Проте важливо пам’ятати про етичні питання і відповідальність, що виникає у працівників медіа. Потрібно пам’ятати, що ChatGPT не є надійним джерелом інформації, а тому поки що здатен виконати лише найдрібніші завдання, які лежать на плечах журналістів.

Ліна Костенко, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка