Не тільки для розваг: добірка цікавих ТікТок-каналів для навчання

Юліанна Севч

Опубліковано: 05-02-2024

Дуже часто ТікТок виконує роль соцмережі, в якій ми постійно зависаємо, як у тому ж Instagram, чи YouTube. Але інколи тут попадається контент, який захоплює увагу не як розвага, а навчальний матеріал. Так, мережа ТікТок може стати відмінним інструментом для навчання! Пропонуємо добірку цікавих українськомовних ТікТок-каналів, які допоможуть зацікавити школярів різними дисциплінами.

• На відміну від інших платформ основний контент ТікТок – короткі тематичні відеоролики-тіктоки. Для того, щоб створити якісний контент, не потрібні спеціальні навички – монтувати, обрізати, пришвидшувати, уповільняти, додавати ефекти та музику можна безпосередньо у самому додатку.

Shymanovski – це канал актора та педагога з техніки мови Андрія Шимановського. Його експрес-уроки допомагають позбутися кальок з російської, покращити дикцію та запам’ятати правильні наголоси. На каналі багато корисного контенту, а кількість поціновувачів – понад 400 тисяч. Його тематичні відео в соцмережах збирають мільйони переглядів, а “Мовний марафон” Андрія обʼєднав уже 15 000 людей, завдяки чому на потреби ЗСУ передано понад 3 300 000 грн. Також нещодавно він створив Youtube-канал, де зазвичай розповідає глядачам те, що знищили росіяни впродовж історії: «Як сьогодні могла звучати українська мова, якби не прийшов “совок” на наші землі сто років тому, як росіяни знищили наших мовознавців»

Kristina_znohub_math – цей канал дівчини Крістіни, яка проводить уроки математики та знає, як здати НМТ на 190+. Її коротенькі відео мають на меті пояснити дітям все, що стосується цього ненависного екзамену. Тут ми побачимо і розбір завдань, і квадратне рівняння, і відʼємну площу трикутника, і лайфхаки з тригонометрії – доступно та цікаво. Канал швидко навчить простої математики, яка потрібна для НМТ. Наразі він містить близько 99 тисяч. Також вона бере участь у YouTube каналі Znohub. Це онлайн школа, яка вже четвертий рік якісно готує учнів до НМТ/ЗНО з найважливіших предметів: історія України, математика, англійська, українська мова та література, біологія та географія.

ukr.english та misterenglish – два акаунти одного чоловіка для вивчення англійської мови, де на простих словах пояснюють, що означає та чи інша фраза, як краще сказати, та як не помилитись в часах. Тематика в обох каналів однакова: тут ви знайдете короткі відео з фільмів англійською мовою, де вам покажуть, що ті чи інші актори сказали, покажуть правильність написання слів. Звісно, є багато розважальної тематики, як от фрази дня, або опитування, скільки взагалі чашок кави випили Друзі в серіалі, та хто найбільше випив кави у сезоні. Наразі перший канал має близько 19 тисяч, а інший 152 тисячі. Також є YouTube канал, де ви можете послухати історії англійською для початків для кращого розуміння мови.

Тікток неодноразово намагались блокувати, адже там багацько забороненого для дітей контенту, який майже не фільтрується. Тож може краще не просто забороняти, а навчити школярів користуватися, щоб це їх розвивало та мотивувало до навчання!

Юліанна Севч, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка