Топ-4 найкреативніших зборів для ЗСУ в ТікТок

Ярина Самарик

Опубліковано: 05-09-2023

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на рахунки НБУ та у три найбільші фонди країни, українці та іноземці задонатили понад 33,96 млрд грн. І це станом на січень цього року. Зараз сума донатів стала ще більшоюю, оскільки народ не “втомився від війни” і рівень підтримки Збройних Сил України не зменшується. Водночас методи збори коштів на потреби ЗСУ серед блогерів стають дедалі витонченішими.

Ми вирішили зробити підбірку з найцікавіших закликів донатити на платформі ТікТок. Попри стереотип про виключну розважальність цього ресурсу, в ТікТок сьогодні активно поширюють інформацію про потреби військових.

Міша Лебіга та його народні вибори

3 вересня пройшли всеукраїнські “вибори” за народного обранця Лебіговича. Проте зробити це можна було в досить оригінальний спосіб, а саме задонативши 100 грн для ЗСУ. З чого все почалося?

У своєму стрімі на Twitch блогер Михайло Лебіга обмовився, що буде подаватися на пост президента України під час наступних виборів. Він це подав як жарт, проте аудиторія хлопця сприйняла ці слова серйозно і вже наступного ранку розпочалася справжня агітація за Лебіговича у ТікТок. Люди в коментарях під кожним відеороликом закликали голосувати за Михайла з відміткою його акаунту. Згодом, коли про нього дізнався весь інтернет, підписники не зупинилися та пішли на вулицю розвішувати плакати, роздавати листівки та навіть встановлювати банери. В цей момент ситуація вийшла з-під контролю.

Наслідки

Така агітація не оминула Верховну Раду Україні, навіть туди дійшли чутки про вибори Лебіговича. Депутати почали активно розпитувати, хто такий цей Лебігович та чому за нього прагне голосувати народ. Зокрема Роман Грищук опублікував відео гумористичного характеру, в якому скаржився на те, що “депутат” Лебігович не ходить на роботу. Він навіть показав місце хлопця у Верховній Раді з його ініціалами.

Хайп навколо Лебіговича підхопили й українські ЗМІ. “24 Канал” у своєму ТікТок акаунті опублікували відеозвернення з проханням пояснити, хто такий цей Лебігович та чому вони повинні за нього голосувати.

Люди робили татуювання з закликом голосувати за Лебіговича та публікували це у своєму акаунті ТікТоку.

Коли Михайло Лебіга збагнув, що жарт зайшов надто далеко і сколихнув усю країну, то вирішив спрямувати його у корисне русло, а саме провести вибори, де можна буде проголосувати за нього, задонативши 100 грн на потреби ЗСУ.

Голосування відбулося 3 вересня, по завершенню якого було зібрано понад 20 млн гривень. Хлопець запевнив, що усі зібрані кошти будуть перелічені у фонд Повернись Живим.

Михайло Лебіга та легендарний стрім на TWITCH

Не лише народними виборами прославився Михайло, адже раніше хлопець вже проводив масштабний збір на потреби ЗСУ. 7 липня блогер анонсував у своєму акаунті в ТікТок масштабний збір, який відбувся на платформі Twitch під час прямого етеру.

В цей день користувачі донатили настільки інтенсивно, що Монобанк був вимушений втрутитися та докласти зусиль задля підтримки серверів.

За один етер було зібрано 8,3 млн гривень для Збройних Сил України.

Ґудзик на машину для ЗСУ

Блогер Август у своєму ТікТок акаунті запустив цікавий челендж, в якому обмінює звичайний ґудзик на коштовні речі. Його мета дійти до такого обміну, який дорівнював би повноцінній машині, яку хлопець віддасть Збройним Силам України.

Наразі Август обміняв ґудзик на дві коробки коштовних речей та не продовжує на цьому зупинятися. На його акаунті вже вийшла 31 частина, отже долучитися до акції можете й ви.

Влад Шевченко святкує День народження

Відомий ТікТок блогер Влад Шевченко у свій День народження вирішив не просити підписників вітати його особистими подарунками, а натомість закликав донатити для ЗСУ.

Хлопець зняв відеоролики, де сидить в полі навпроти столу з тортом та свічками. Проте в наступному кадрі ми можемо помітити, що поруч з ним за столом перебуває не його друг чи дівчина, а справжній дрон-камікадзе. Наступні хвилини відео Влад закликає людей задонати гроші на купівлю цього ж дрону для ЗСУ.

З цих відеороликів ми можемо зрозуміти, що українці – легендарна нація, яка всіма можливими засобами старається підтримати воїнів та пришвидшити спільну перемогу над ворогом. На прикладі Августа помітно, що навіть звичайна людина без впізнаваності може проводити збори великих масштабів і для цього не потрібно бути популярним блогером. Важливо не лише збирати кошти на потреби ЗСУ, але й робити це креативно, щоб привертати увагу ширшого кола людей.

Ярина Самарик, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка