Український буктюб: добірка YouTube-каналів на книжкову тематику

Лілія Сокульська

Опубліковано: 11-02-2023

Унікальна частина ютуб сегменту, де люди з усього світу викладають відео зі своїми рецензіями, книжковими покупками й челенджами називається буктюбом. В Україні цей напрям лише тільки починає розвиватися, а той що існував до цього, завжди був у тіні сусідніх книжкових оглядачів.

Отож, якщо вам теж бракувало українських книжкових блогерів, пропонуємо ознайомитися з нашою добіркою цікавих каналів, на які варто підписатися.

Проліт

Канал «ПРОЛІТ» – це продовження тематичного тікток-акаунту блогерки Юлі, в якому вона в розважальній формі розповідає про літературу. Цей канал для неї не лише приємне хобі, а й місце, де вона може донести до незнайомців те, що їй важливо, й те, що вона любить. Також, як зазначає дівчина, це ще й спосіб побороти комплекси, пов’язані з її зовнішністю, «кризою чверті життя» і так далі за списком.

Юля емоційна, щира й харазматична. Про що й свідчить цифра її прихильників в блозі – понад 14 тис. Тут вона ділиться обзорами на сучасні підліткові твори, а також новинами зі світу літератури, зокрема цікавенькими скандалами. Іноді її огляди здаються навіть різкими, але завжди чесними. Тому відео приглянуться не тільки підліткам, а й поціновувачам young adult літератури.

Ksenia Kellerman

Наступна оглядачка – це дівчина з Керчі, яка два роки тому переїхала до Львова. За освітою економістка, але, як зізнається, жодного дня нею не працювала. Сьогодні її єдина робота – це книжковий канал. На ньому Ксенія ділиться враженнями від прочитаних книжок. А в неї їх ох як багато. Серед них наукова фантастика, фентезі, модернізм, постмодернізм й контркультура.

Також букблогерка часто влаштовує марафони, на кшталт: «3 книги за три дні», «24 години читання», й «книжкові вихідні».

Nastya Gavrish

Настя – організаторка книжкового клубу «Закохані у книги».  Дівчина завжди любила читати, але їй ні з ким було їх обговорювати. Тому створила блог, де почала проводити великі книжкові челенджі з підписниками. Але читання разом й «підкорювання» книжкового світу було мало. Оскільки Насті завжди хотілося, щоб її не просто слухали, а й говорили свою думку, враження й допомагали відкривати ті грані, які вона не помічала досі. Так і виникла ідея створення книжкової спільноти, поштовхом до реалізації якої стала війна.

Якщо й у вас є бажання читати з кимось разом, із захватом обговорювати книги з однодумцями, дивитися на них під іншим кутом, а також відкривати щось нове для себе – вам до клубу Насті. Адже в неї, як в славнозвісному мемі: «дуже класно, душевно та по-домашньому».

Книжкова гурманка

Обережно! Блог Книжкової гурманки здатен замотивувати до читання! Тут ви знайдете огляди на книги різних форматів, жанрів і напрямків. Зокрема, це романи, фентезі, класика та навіть дитячі казки. А також випуски, присвячені цікавим історичним фактам, загадковим і таємничим історіям зі світу літератури, не скучно й з живими емоціями. Окрім цього авторка затишного блогу робить такі рубрики: книжкові покупки, огляд полиць, тематичні ТОПи і підбірки.

Ельф мовить про книги

Цей блог веде дівчина Катя з Хмельницького. Вона динамічно та цікаво розповідає про книги, які прочитала та робить добірки та топи книг, які її зачарували та які не справдили очікування. У її блозі ви знайдете книжкові рейтинги, огляд книг різних українських видавництв та влоги з життя. А ще в Каті дуже приємний голос, комфортний фон та милий кіт.

Yana ReadWithMe

Яна – дизайнерка, ілюстраторка й затята читачка зі Львова, яка почала знімати відеоогляд книг ще 5 років тому. Її канал справжня знахідка для тих, хто полюбляє напружений сюжет та рефлексії про темну сторону й потойбіччя. Тут ви знайдете рекомендації не лише щодо жахів та трилерів, а й містичних українських фольклорних й сучасних творів.

Також на каналі Яна розповідає про авторські вироби з ілюстраціями, які сама виготовляє у своїй творчій майстерні «Paper Lion».

Це звісно не всі канали, що спеціалізуються на книжковій тематиці, адже український буктюб невпинно розвивається. Втім, ці авторки гідні вашої уваги, оскільки всі вони мають свій особливий підхід до книг, читання та навіть знімання оглядів. Тому кожен матиме змогу відшукати щось нове для себе!

Лілія Сокульська, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка