Війна змінила нас: контент блогерів після повномасштабного вторгнення

Вікторія Пилипюк

Опубліковано: 25-02-2023

З початком повномасштабного вторгнення розважальний медіаконтент став одним із найсуперечливіших в Україні, адже опинився ніби не на часі. Розглянемо, як змінилась розважальна блогерська тематика після 24 лютого.

Олексій Дурнєв до початку повномасштабного вторгнення знімав для свого каналу  різні розважальні відео, зокрема шоу «Дурнев смотрит сториз». Це були кумедні ролики, де він дивився stories в Instagram різних людей та з гумором коментував їх.

Згодом він переформатував це шоу на «Дурнєв дивиться сторіс ZOMBI», у яких перейшов на українську мову та висміював росіян.

Також на його You-Tube каналі можна побачити рубрику «Їжа Дурнєва», де були огляди на їжу з ресторану. Після повномасштабного вторгнення формат трішки змінився, адже у відео порівнюють сухпайки українського та російського солдата.

Дмитро Комаров — популярний мандрівник та ведучий «Світ навиворіт». До початку повномасштабного вторгнення він публікував відео різних подорожей з шоу «Світ навиворіт», а після 24 лютого у нього з’явилась рубрика «Хроніка війни», у якій Дмитро бореться з фейками та показує страшну правду війну, публікуючи кадри Бучі, Гостомелі та інших зруйнованих міст російською армією.

Телебачення Торонто з Майклом Щуром. Раніше тут розповідали про актуальні та важливі новини у жартівливій манері. Зараз новини зовсім інші, тому і сатиричні випуски вже на тему зведень з лінії фронту. Щодня канал здійснює трансляцію з ведучими та гостями, що приєднуються по аудіо- чи відеозв’язку.

Тетяна Фірлей має 170+ тисяч в Тік Тоці. Блогерша знімає різний контент: про буденні справи, розважальні цікаві відео та просто розказує про себе. За словами Тані: «З початком війни блогосфера зазнала значних трансформацій. Упродовж перших тижнів контент був винятково інформаційний. Якщо гумор і траплявся, то на тему повномасштабного вторгнення». Але надалі вона намагалась знімати максимально позитивні відео про свою буденність і таке інше, що  потрібно людям дл емоційної розрядки, тож повернулась до свого звичного контенту.

Люда Вовк — блогерка в Instagram, яка має 400+ тисяч підписників, яких вона називає каченятами. Вона розповідає про себе та своє життя, також має сторінку, де скидає меми підписників задля розваги. З початком повномасштабного вторгнення її стрічка розбавлена воєнною тематикою, вона постійно робить збори для військових та надсилає їм все необхідне. Також дівчина має свій телеграм-канал, де висміює росіян та спілкується зі своєю авдиторією.

Ми розглянули лише декількох блогерів, але на їхньому прикладі  можемо побачити, що розважальний контент з нашої блогосфери не зникає. Українці вміють і допомогти, і підтримати, а головне — не втрачати гумору у скрутні часи.

Вікторія Пилипюк, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка